Nazca – polski system automatyki przemysłowej wspierający Big Data

Polska firma APA Group (mająca swoją siedzibę w Gliwicach) zaprezentowała podczas odbywających się pod koniec kwietnia targów Hannover Messe uniwersalny system automatyki Nazca, który pozwala automatyzować i analizować w ramach różnych kategorii zastosowań duże porcje danych typu Big Data.

Inżynierowie z firmy APA Group stworzyli nowatorskie rozwiązanie wspierające technologie Big Data, które znajdzie zastosowanie w wielu branżach przemysłu i biznesu. Jest ono w stanie integrować i przetwarzać ogromne ilości informacji dotyczących zużycia energii, bezpieczeństwa, ogrzewania, wentylacji czy monitoringu.

NAZCA to uniwersalna platforma automatyzacyjna, która może rozwiązywać problemy i realizować zadania w ramach mniejszych podsystemów funkcjonalnych kryjących się za skrótami BMS (Building Management System), SMS (Security Management System) i EMS (Energy Management System). Są to kolejno systemu zarządzania budynkiem, zarządzania bezpieczeństwem oraz zarządzania jakością i zużyciem energii.

Zobacz również:

Nazca wspiera wizualizację i monitorowanie dużych zbiorów danych pozyskiwanych z różnych źródeł. Działając zgodnie z założeniami normy ISO 5001 NAZCA, system może współpracować między innymi również z chmurą Azure (Microsoft).

Chcąc przybliżyć system odwiedzającym targi osobom, firma zintegrowała go ze swoim stoiskiem, na którym odpowiadał on za kontrolowanie wszystkich mediów, kamer, oświetlenia oraz nagłośnienia.

Dodatkowo, system zajmował się także pobieraniem i analizą danych z robota KUKA, który był tegoroczną atrakcją stoiska APA Group. Dane po ich zebraniu były prezentowane w postaci wykresów lub przesyłane dalej do chmury w celu pogłębionej analizy.


TOP 200