Navision Software aktywuje działalność w Polsce

Firma wprowadza na polski rynek system ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Dzięki nowym wdrożeniom do końca 2001 r. spółka planuje zwiększenie liczby klientów o 30-40% i podwojenie ubiegłorocznych obrotów na polskim rynku.

Navision Software Polska wprowadziła do sprzedaży system klasy ERP - Navision Manufacturing - przeznaczony dla średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych. "System ten kierujemy przede wszystkim do producentów, zwłaszcza do firm wypracowujących duże obroty ilościowe przy małych marżach. Są to np. podwykonawcy większych koncernów, produkujący podzespoły czy części samochodowe" - mówi Jacek Koziaczy, dyrektor Navision Software Polska.

System Navision Manufacturing jest dostępny na świecie od połowy 2000 r. Na rynku polskim jego sprzedaż rozpoczęła się pod koniec czerwca br. "Musieliśmy dostosować aplikację do polskich realiów, np. zmodyfikować funkcję rozliczania podatku VAT". Firma sprzedała już w Polsce dwie licencje na system Navision Manufacturing, a do końca 2001 r. chciałaby przeprowadzić kolejne 10-15 instalacji wśród nowych klientów. Średni koszt wdrożenia systemu i wykupienia licencji na jego użytkowanie wynosi ponad 200 tys. zł. "Jest to system tańszy o rząd wielkości od systemu np. firmy SAP. Gwarantujemy jego wdrożenie w okresie krótszym niż cztery miesiące" - twierdzi Jacek Koziaczy.

Zobacz również:

  • Lider wdrożeń MS Dynamics w Polsce planuje IPO
  • Microsoft rozszerza program bug bounty
  • Microsoft kończy z programem Olympia Corp

Navision Software Polska sprzedaje swoje produkty poprzez sieć siedemnastu lokalnych partnerów. Są nimi firmy specjalizujące się w obsłudze określonej branży, np. hotelowej, budowlanej i energetycznej. Producent oprogramowania udostępnia partnerom kod źródłowy do wszystkich produkowanych przez siebie aplikacji. Partnerzy Navision Software, tworząc rozwiązanie dla klienta, mogą więc rozszerzać funkcjonalność oprogramowania, modyfikując produkt pod konkretne potrzeby. Navision Software, oprócz systemu klasy ERP, oferuje gamę produktów e-biznesowych, m.in. oprogramowanie Navision Financials, Commerce Portal, Commerce Gateway czy Financial Analyst.

Navision Software Polska istnieje od października 1999 r. To jeden z dwudziestu pięciu oddziałów duńskiej spółki Navison Software, powstałej w 1984 r. W Polsce firma posiada obecnie ok. 60 klientów, do końca roku planuje zwiększenie ich liczby o 30-40%. W 2000 r. polski oddział Navision uzyskał 2,8 mln zł przychodów ze sprzedaży. W bieżącym roku firma spodziewa się podwoić obroty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200