Navigon 7100 - GPS pełen ciekawostek

Firma Navigon wprowadza do oferty GPS o symbolu 7100. Urządzenie wyposażono w szereg ciekawych funkcji jak np. asystent pasa ruchu czy podgląd rzeczywisty pomagający orientację na skrzyżowaniach.

"Asystent Pasa Ruchu" pomaga użytkownikowi odnaleźć drogę. Strzałka na 4,3-calowym ekranie dotykowym wskaże prawidłowy pas ruchu, co jest szczególnie przydatne, gdy do wyboru jest kilka z nich. Dzięki automatycznemu systemowi informacji o korkach (TMC), można ominąć zator na drodze. Oprogramowanie zna ponad 2 miliony miejsc POI - Points of Interest. Dzięki zintegrowanemu zestawowi słuchawkowemu Bluetooth, nic nie stoi na przeszkodzie do wygodnej i bezpiecznej komunikacji z telefonem komórkowym. Każdą trasę można obliczyć biorąc pod uwagę cztery kryteria - najszybsza, najkrótsza, optymalna lub najbardziej malownicza. Zależnie od preferencji użytkownika zostanie ona wyświetlona w wersji 2D, 3D lub jako praktyczny podgląd mapy.

Dla tych, którzy podróżują służbowo, przyda się rejestrator jazdy, który zapisuje przejechaną trasę w pamięci urządzenia. Przed rozpoczęciem podróży wystarczy wybrać czy jedziemy prywatnie, czy służbowo. Później zapisane dane można wywołać i przetworzyć w programie Excel.

Zobacz również:

  • Mapy Apple z błędem umożliwiającym gromadzenie lokalizacji
Navigon 7100 - GPS pełen ciekawostek

Navigon 7100

Serce Navigona 7100 to 400 MHz procesor i 256 MB pamięci ROM / 64 MB pamięci RAM, które gwarantują szybkie obliczenie trasy. Nowoczesny moduł odbiornika GPS SIRFStar III GPS zapewnia dokładną lokalizację. Przez ponad 4 godziny urządzenie może być zasilane akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1200 mAh.

Dzięki rozmiarom 92x130x23 milimetrów oraz masie 195 gram, Navigon jest poręcznym systemem nawigacji, który można zabrać także na pieszą wędrówkę. Wersja z mapami 19 krajów Europy Wschodniej kosztuje 1699 zł. Identyczny pod względem konstrukcji Navigon 7110 zna drogi 37 krajów Europy i jest dostępny w cenie 1999 zł.

Więcej informacji:

http://www.navigon.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200