Nauka obcego języka

W Warszawie powstał pierwszy w Polsce ośrodek szkoleniowy dla programistów Javy.

W Warszawie powstał pierwszy w Polsce ośrodek szkoleniowy dla programistów Javy.

Sun Microsystems Poland uruchomił wspólnie z firmą szkoleniową Centrum Szkolenia Javy. „Od ponad półtora roku kursy prowadzone są w Europie Zachodniej. W Polsce dopiero teraz klienci wykazują na tyle duże zainteresowanie tego typu usługami, że zdecydowaliśmy się na otwarcie centrum. Poprzednie dwa krótkie kursy nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rynek dopiero od niedawna zaczyna szerzej postrzegać zastosowania języka Java” - mówi Stefan Bajer, dyrektor ds. edukacji w .

Trzy obecnie oferowane kursy przeznaczone są przede wszystkim dla programistów, którzy korzystali już z języka C++ i chcą teraz „przeskoczyć” do Javy. Do końca roku ma być dodanych osiem kursów - dla programistów i twórców stron WWW. Do tego czasu odbędzie się kolejna autoryzacja wykładowców. Obecnie Altkom Akademia ma dwóch autoryzowanych szkoleniowców. Najdroższe specjalistyczne kursy kosztują ok. 900 USD za tydzień. Pozostałe od 120 do 140 USD dziennie, za wykłady trwające dwa, trzy dni.

Zdaniem przedstawicieli Suna, zainteresowanie kursami wyraziły już duże polskie firmy programistyczne m.in. CSBI SA, Softbank i Prokom.


TOP 200