Naturalne zwolnienia

KPN, holenderski operator telekomunikacyjny podał, iż do 2005 roku firma zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 1300 pracowników, głównie na skutek naturalnego wykruszania załogi.

KPN zdecydował się na wprowadzenie w firmie planu restrukturyzacyjnego, który zakłada zmniejszenie załogi o 8 tysięcy osób na przestrzeni najbliższych lat. W październiku firma ogłosiła redukcję zatrudnienia o 4 800 osób w ciągu 2002-2003 roku. Ostatnio zapowiedziana redukcja o 1300 osób ma przybrać naturalny „kształt” odchodzenia pracowników na emeryturę, poszukiwania przez nich innej pracy, itp.

Koncern ma nadzieję, iż tą drogą uda mu się zmniejszyć dług sięgający obecnie 22,3 miliarda euro do 14 miliardów na koniec 2002 roku. W tym celu oprócz cięcia kosztów KPN zainwestował w licencję na telefonię trzeciej generacji w Holandii i Niemczech, licząc na znaczne zyski z tych operacji.

Zobacz również:

  • Microsoft zacznie ujawniać wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych
  • Cyfrowy dylemat każdej firmy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200