Nasza-Klasa liczy straty po ataku hakerów

Właściciele zaatakowanego przez hakerów portalu Nasza-Klasa szacują swoje straty na 60 mln zł. Za starty odpowie dwóch 16-latków, którzy za pomocą stworzonego przez siebie programu monitorowali portal i rozsyłali spam.

Jak podała Gazeta Prawna, śląska policja zatrzymała już nastolatków, którzy za pomocą programu dodawali do każdego nowo umieszczonego na portalu zdjęcia komentarz chwalący fotografię oraz reklamę płatnego programu do pobierania plików.

Prowadzący sprawę policjanci z katowickiej komendy ustalili, że tylko z komputera jednego z 16-latków wysłano aż 120 tys. takich reklam. Tak duża liczba wysyłanych komunikatów sparaliżowała działanie portalu, a nawet jej czasowe wyłączenie.

Jak podała policja, właściciele Naszej Klasy wycenili straty powstałe przez dwa miesiące na blisko 60 milionów złotych. Młodzi hakerzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Niewykluczone, że właściciele portalu będą domagać się wyrównania strat spowodowanych działalnością młodych ludzi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200