Następny konkurent Neostrady

Po TP SA i Dialogu przyszedł czas na Netię. Firma zapowiada, że na przełomie marca i kwietnia wprowadzi do oferty usługi dostępu do internetu wykorzystujące technologię ADSL. Będą one skierowane do użytkowników indywidualnych.

Na razie Netia nie ujawnia szczegołów związanych z nową ofertą, zwłaszcza cenami usług ADSL. Wiadomo, że rozwiązania telekomunikacyjne niezbędne do ich świadczenia dostarczy operatorowi Ericsson. Netia zdecydowała się na wykorzystanie opracowanej przez Ericssona platformy EDA (Ethernet DSL Access). Prace nad budową sieci dostępowej już się rozpoczęły.

„Usługi ADSL pojawią się w ofercie Netii na przełomie I i II kw. br. Będą przeznaczone głównie dla użytkowników indywidualnych, także tych korzystajacych z linii ISDN. Klientom biznesowym Netia oferuje bowiem inne usługi - BDI - oparte na technologii Synchronous DSL. Nasza nowa oferta może jednak zainteresować mniejsze firmy. Wkrótce będziemy mogli ujawnić więcej informacji na ten temat” - powiedziała Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii.

Zobacz również:

  • Nie znam firmy, której strategia nie byłaby dziś cyfrowa - rozmowa z Andrzejem Zającem, Prezesem Zarządu Integrated Solutions

Neo razy trzy

TP SA, dzięki intensywnej kompanii reklamowej, pozyskała już ponad 260 tys. użytkowników Neostrady (włączając 30-dniowe promocje). „Neostrada to obecnie jeden z kluczowych produktów Telekomunikacji Polskiej. Usługę będziemy sukcesywnie rozwijać, oczywiście nie tylko ze względu na działania konkurencji. W tej chwili nie możemy jednak ujawnić planów związanych przyszłą polityką cenową dotyczącą Neostrady” – mówi Piotr Kostrzewski - szef Biura Prasowego TP.

Od listopada ubiegłego roku, na razie na ograniczonym obszarze, łącza ADSL udostępnia także Telefonia Dialog. Należąca do KGHM spółka rozszerza jednak działalność na cały kraj. Zarząd firmy pod koniec 2003 r. zapowiadał intensywną promocję oferty DialNet DSL 1 (1 Mb/s za 160 zł brutto miesięcznie). Teraz do gry włącza się Netia, która zapowiadała internetową ekspansję od czasu przejęcia TDC Internet. Mimo, że obszar działalności operatorów będzie w dużej mierze pokrywał się - a więc winny zadziałać mechanizmy zdrowej konkurencji - klienci raczej nie mogą liczyć na bardzo znaczne obniżki cen łączy ADSL, zwłaszcza, gdy w perspektywie jest podniesienie stawki VAT na usługi internetowe z 7% do 22%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200