Następna firma udostępnia bezpłatnie swoje narzędzie do bezpiecznej pracy

Krakowska firma Axence, producent rozwiązania do zarządzania i bezpieczeństwa IT, podobnie jak inny producenci IT postanowiła na ten trudny czas udostępnić swoje rozwiązania bezpłatnie. Axence informuje, że od połowy marca wszystkie firmy mogą na 30 dni bezpłatnie korzystać ze wszystkich modułów funkcjonalnych bez limitu urządzeń czy stanowisk pracy.

Z systemu Axence nVision (oprogramowanie umożliwiające automatyczne wykrywanie sieci i monitorowanie serwerów, aplikacji oraz serwisów) korzysta obecnie ponad 3500 stałych klientów w Polsce i na całym świecie, w tym ministerstwa, sądy, administracja i firmy prywatne. Axence nVision wyposażony jest w system wsparcia Helpdesk, którego integralną częścią jest bezpieczny szyfrowany komunikator dla użytkowników z całej organizacji dostępny na zewnątrz.

Wszystkie rozmowy i dane przesyłane za pośrednictwem tego komunikatora przechowywane są na firmowym serwerze, pozostają własnością firmy oraz nie są dostępne w żaden sposób. Poufność informacji powinna uwrażliwić przedsiębiorców i ustrzec przed pobieraniem darmowych komunikatorów czy korzystaniem z czatów przez social media.

Zobacz również:

Należy pamiętać, że w okresie pracy zdalnej na pracownika czyha wiele rozpraszaczy, które w znacznym stopniu wpływają na jego poziom efektywności. Dzięki modułowi SmartTime w Axence nVision menadżerowie firm zyskują wgląd w aktywności poszczególnych pracowników i zespołów. Narzędzie może pomóc im wykrywać nadużycia.

Dzięki rozwiązaniu Axence nVision, każdy z pracowników może zidentyfikować, a dzięki temu postarać się zredukować swoje nieefektywne działania i nauczyć się optymalnie zarządzać swoim czasem pracy.

„Niewinnie wyglądający e-mail, pendrive – szczególnie podłączany w środowisku domowym – czy strona internetowa może być źródłem infekcji systemów informatycznych całego przedsiębiorstwa. Przechwycone w wyniku cyberataku dane odzyskamy, ale… za kilkaset tysięcy złotych okupu! Firmy muszą się chronić przed tego typu niebezpieczeństwami i tworzyć bezpieczne środowisko pracy w czasach pracy rozproszonej i wykorzystywać synergię istniejących rozwiązań IT. Należy zapoznać się z niezbędnymi zasadami wdrożenia bezpiecznego środowiska zdalnej pracy, aby nie stać się ofiarą wzmożonej aktywności cyberprzestępców”, tłumaczy Piotr Wojtasik, Inżynier z firmy Axence.


TOP 200