Następca Google Glass projektowany z myślą o przedsiębiorstwach

Google pracuje nad nową wersją inteligentnych okularów. Chociaż pierwsze Google Glass okazały się fiaskiem, a program Explorer został zakończony, to w laboratoriach firmy z Mountain View nadal trwają prace nad zakładanymi na głowę urządzeniami dającymi dostęp do rozszerzonej rzeczywistości.

Google Glass to ambitny projekt Google'a. Firma stworzyła okulary wyposażone w mały pryzmatyczny wyświetlacz. Użytkownikowi okularów prezentowano cały czas na skraju pola widzenia mały prostokąt prezentujący generowane cyfrowo treści.

Pomysł na inteligentne okulary dla masowego odbiorcy okazał się niewypałem i zamknięto program Google Glass Explorer. Nie oznacza to jednak, że cały projekt został wyrzucony do kosza. Inżynierowie firmy nadal pracują nad wyświetlaczem montowanym na głowie użytkownika, a szefem projektu jest teraz Tony Fadell - CEO przejętej przez Google'a firmy Nest.

Dzięki danym Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC) w Stanach Zjednoczonych dowiedzieliśmy się, jak wygląda kolejna wersja Google Glass. Zapowiada się, że teraz okulary nie są projektowane z myślą o konsumentach, a o przedsiębiorstwach w celu zwiększenia produktywności pracowników.

Następca Google Glass projektowany z myślą o przedsiębiorstwach

Google pracuje nad kolejną wersją Google Glass

Druga wersja okularów, nad którą pracuje teraz Google, ma nieco inną konstrukcją niż pierwszy model. Nowe okulary mają być wyposażone w procesor Intela i dłużej pracować na jednym ładowaniu. Google Glass 2 mają być mieć wodoodporną obudowę i zostaną wyposażone w moduł Wi-Fi.

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy nowa wersja Google Glass trafi do produkcji i sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200