Nastąpi dynamiczny rozwój rynku rozwiązań szyfrujących

W 2003 r. wartość rynku rozwiązań do szyfrowania informacji osiągnie wartość 3,5 mld USD - szacuje brytyjska firma analityczna Datamonitor w raporcie "Public Key Infrastructure 1999-2003". Według jego...

W 2003 r. wartość rynku rozwiązań do szyfrowania informacji osiągnie wartość 3,5 mld USD - szacuje brytyjska firma analityczna Datamonitor w raporcie "Public Key Infrastructure 1999-2003". Według jego autorów, przyczyni się do tego przede wszystkim rozwój Internetu, handlu elektronicznego i innych związanych z tym rynkiem technologii, wymagających zwiększonego bezpieczeństwa transmisji danych.

Technologia infrastruktury klucza publicznego (Public Key Infrastructure - PKI) jest obecnie najpowszechniej stosowaną techniką szyfrowania, wykorzystywaną przy transmisji danych. Rynek tego typu rozwiązań będzie w najbliższych latach osiągał roczny wzrost rzędu 73%. Obecnie jego przychody wynoszą 641 mln USD, a w roku 2003 będą co najmniej pięciokrotnie większe. Usługi outsourcingowe tego typu usług osiągnęły w ub.r. wartość 70 mln USD i wzrosną w tym czasie do ok. 600 mln USD.

Najszybciej rozwijającym się segmentem rynku PKI będą usługi, takie jak rejestracja i identyfikacja. Natomiast najbardziej jego dochodowym aspektem może okazać się przydzielanie certyfikatów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200