Nasdaq powyżej 2000 punktów

Wczoraj nowojorski indeks spółek technologicznych Nasdaq Composite wzrósło 1,69 proc. i zakończył dzień na poziomie 2006,48 punktu. Bariera 2 tys. została przekroczona po raz pierwszy od stycznia 2002 roku.

Inwestorzy liczą na dobry początek przyszłego roku, bazując na optymistycznych wynikach z końca 2003 r. Ponadto przełom grudnia i stycznia to okres, który na nowojorskiej giełdzie przy Wall Street zwany jest "hossą świętego Mikołaja". W tym okresie indeksy rosną średnio o 1,5 proc. Odnotowany wzrost nie wydaje się być jednak zwiastunem kolejnego boomu w segmencie spółek technologicznych. W zeszłym tygodniu agencja Associated Press podała, że być może dojdzie do fuzji borykającej sie z problememi giełdy Nasdaq z New York Stock Exchange (NYSE).

Polski indeks technologiczny TechWIG osiągnął swoje maksimum - 609 punktów w sierpniu br. Wczorajsze notowania utrzymały go na poziomie 575,96, co jest dobrą prognozą na przyszły rok. W styczniu 2003 r. TechWIG nie przekraczał 380 punktów.

Zobacz również:

  • Yandex i inne firmy z Rosji będą wycofane z NASDAQ i NYSE
  • Java po raz pierwszy od dwóch dekad nie znalazła się w pierwszej trójce indeksu Tiobe
  • Nvidia warta jest obecnie więcej niż 1 bln USD
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200