Narzędziownia telepracownika

Dokumenty

Do pracy z pewnością nieodzowne będą typowe narzędzia stacjonarne, tj. edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, czy oprogramowanie pozwalające na tworzenie prezentacji. Wszystkie te funkcje możemy uzyskać korzystając z darmowego pakietu Open Office, obecnie w wersji 3.0 (www.openoffice.org).

Narzędziownia telepracownika

Spotkanie w sieci na platformie DimDim

Jeżeli jesteśmy zwolennikami pracy online za wszelką cenę, możemy znowu użyć internetowego pakietu biurowego. I tutaj jest kilka możliwości. Dobrze jest mieć wszystko pod ręką. Gdy korzystamy z poczty Gmail, możemy zaprząc do pracy Google Docs lub wspomniany już portal Zoho, z których bez problemu wyeksportujemy pliki do popularnych formatów Word czy Open Office. Pakiety online mogą budzić mieszane uczucia ze względu na występujące czasami problemy z formatowaniem po wykonaniu eksportu czy poufność tworzonych w ten sposób prac. Jeżeli jednak laptop zawiedzie, wystarczy wizyta w kafejce i internetowy edytor może nas wybawić z kłopotów.

Można wymieniać jeszcze wiele innych narzędzi, które przydadzą się freelancerowi. Ostateczny dobór zależy od specyfiki pracy: np. grafik może potrzebować edytora graficznego online w razie tzw. Niemca, gdy nie ma dostępu do swojego ulubionego oprogramowania, a administrator oprogramowania - do zarządzania konsolą zdalną. Ważne, żeby kierować się faktycznymi potrzebami, a nie modą czy reklamą


TOP 200