Narzędzie, które sprawdzi czy firma jest odporna na ataki ransomware

Zostało opracowane przez amerykańską agencję CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency), jest bezpłatne i nosi nazwę Ransomware Readiness Assessment. CISA dołączyła ostatnio to narzędzie do większego pakietu CSET (Cyber Security Evaluation Tool).

CISA

Ransomware Readiness Assessment pozwala firmom sprawdzić, jak dobrze ich sieci bronią się przed atakami ransomware, czy zabezpieczenie jest w stanie chronić zagrożone dane, jak również zawiera porady dotyczące ewentualnych ulepszeń w tym obszarze, które należałoby wprowadzić do danego środowiska IT.

Aplikację CSET v10.3 (w skład której wchodzi narzędzie Ransomware Readiness Assessment) można pobierać stąd (z witryny GitHub). To plik noszący nazwę CSETStandAlone.exe o długości 957 MB.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Google Chrome zero-day wskakuje na listę znanych luk CISA
  • Ataki ransomware pozostają nadal numerem 1

Narzędzie zadaje użytkownikowi systemu IT szereg pytań )(od ogólnych do szczegółowych) dotyczących zasad cyberbezpieczeństwa, aby pomóc firmie skutecznie bronić się przed atakami ransomware.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200