Narzędzie do zarządzania siecią Windows

Spółka 10-Strike Software udostępniła rozwiązanie do administrowania i zarządzania siecią Windows w przedsiębiorstwach. LANState Pro 3.4 zawiera funkcje monitorowania urządzeń sieciowych, która pozwala na graficzne wyświetlanie w czasie rzeczywistym stanu sieci oraz powiadamianie administratora o zdarzeniach w sieci.

Program okresowo skanuje dostępne w sieci urządzenia, wyświetlane na graficznej mapie sieci, i określa ich stan na podstawie prób połączeń z poszczególnymi portami TCP oraz stosując inne typy kontroli (kontrola adresu MAC, monitorowanie SNMP). Administrator może ustawiać reakcje programu na poszczególne typy zdarzeń w sieci: wyłączenie urządzenia, uszkodzenie urządzenia itp. Takie reakcje mogą obejmować m.in. wyświetlanie komunikatu, wysłanie wiadomości pocztowej, uruchomienie programu czy zapisanie do logu.

LANState Pro generuje mapę sieci, która może być eksportowania do Microsoft Visio w celu wydrukowania czy edycji. Program może być używany do monitorowania sieci różnej wielkości i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na zdalnych komputerach. Zawiera wbudowany serwer webowy, który wyświetla interaktywne diagramy sieciowe zdalnym użytkownikom i administratorom.

Program można ściągnąć z witryny producenta; jego rejestracja kosztuje 249,95 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200