Narzędzie do zarządzania dużymi sieciami LAN

Firma 3Com opracowała oprogramowanie noszące nazwę Network Director, które pozwala zarządzać rozbudowanymi sieciami LAN. Produkt jest przeznaczony zarówno dla średnich firm jak i dla dużych korporacji eksploatujących sieci, w których pracuje do 5000 węzłów.

3Com podzielił firmy używające narzędzi do zarządzania siecią LAN na cztery kategorie: firma podstawowa, firma powstająca, firma i firma wyspecjalizowana/integrator systemu. Dostępną do tej pory aplikację Network Supervisor można zaliczyć do kategorii „firma podstawowa”. Aplikacja Network Director została zaprojektowana z myślą o kategorii „firma powstająca, firma”, co przekłada się na sieć zawierającą 750 do 5000 węzłów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach.

Pakiet oferuje możliwość uzależnienia konfiguracji od topologii sieci, tworzenie szczegółowych raportów wydajności, zgodność z protokołem zdalnego zarządzania RMON oraz sporządzanie raportów historii zdarzeń. Dzięki prostej instalacji i spójności, Network Director to samowystarczalna aplikacja gotowa do działania, nie wymagająca do funkcjonowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji, zgodnych ze środowiskami większych firm, to konfiguracja Quality of Service i VLAN oraz możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

Zobacz również:

  • Progress wprowadza nową wersję oprogramowania Flowmon

W sieciach kategorii „firma”, które korzystają z aplikacji zarządzania HP OpenView, można używać wchodzącą właśnie na rynek aplikację 3Com Network Administrator. Pozwala nam zarządzać produktami 3Com w środowisku sieciowym złożonym z urządzeń różnych firm i zapewnia łatwiejszą administrację zbiorczą w dużych sieciach.

Więcej informacji na temat oprogramowania Network Supervisor, Network Director i Network Administrator można znaleźć na stronie www.3Com.com.

Aplikacja Network Director jest dostępna od maja i kosztuje 3495 USD+VAT. Spodziewana cena corocznych aktualizacji oprogramowania będzie wynosić 495 USD+VAT. Aplikacja Network Administrator, do integracji z oprogramowaniem HP OpenView, dostępna jest w cenie 4995 USD+VAT. Aplikację Network Supervisor można pobrać ze stronyhttp://www.3com.com/3ns .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200