Narzędzia z perspektywą

Na konferencji Software Symposium 2002 IBM potwierdził plany rozwoju baz danych i narzędzi programistycznych Informix.

IBM przedstawił najnowsze plany związane z produktami przejętego ponad rok temu Informixa. Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje, że IBM będzie nie tylko wspierał, lecz także aktywnie rozwijał narzędzia Informix 4GL.

W oficjalnych dokumentach opublikowanych na kilka dni przed konferencją IBM stwierdza, że narzędzia Informix 4GL mają dla firmy strategiczne znaczenie zarówno w odniesieniu do baz Informix, jak i DB2. "Ich rozwój funkcjonalny będzie kontynuowany tak długo, jak będą sobie tego życzyć klienci i partnerzy" - przekonywali przedstawiciele IBM. Na ten temat wypowiadali się m.in. Janet Perna, szefowa działu Data Management Group, i Don Top, kierujący laboratorium programistycznym Informixa.

Zobacz również:

  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Wprowadzona na rynek w styczniu 2002 r. wersja oznaczona 7.31 UC1 miała być ostatnią w historii. Teraz IBM zapowiada, że pod koniec br. ukaże się jej kolejna edycja - 7.4. Najważniejszą nowością ma być funkcja tworzenia aplikacji dla baz danych DB2 UDB. Nie umożliwi ona jednak rekompilacji starych aplikacji. Pod wpływem sugestii ze strony przedstawicieli Informix Users Group, IBM poważnie rozważa wpisanie Informix 4GL na listę technologii obsługiwanych przez serwer aplikacji WebSphere. Miałoby to nastąpić w 2003 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200