Narzędzia do partycjonowania serwerów

Firmy IBM i VMware zawarły porozumienie w sprawie opracowania i udoskonalania oprogramowania partycjonowania intelowskich serwerów high end.

Firmy IBM i VMware zawarły porozumienie w sprawie opracowania i udoskonalania oprogramowania partycjonowania intelowskich serwerów high end.

Narzędzia partycjonowania, kiedyś powszechne tyko na mainframe, utorowały sobie drogę na serwery Unix klasy wyższej. Teraz IBM i VMware zamierzają opracować podobne oprogramowanie do serwerów wyposażonych w 16 lub więcej procesorów Intela. Firmy zaprojektowały wersję tego oprogramowania na serwery IBM x360 i planują na trzeci kwartał rozszerzenie tego oprogramowania na najsilniejsze serwery linii xSeries.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

ESX Server pozwoli na podział 16-procesorowych serwerów na dwadzieścia różnych partycji (serwery wirtualne). Umożliwi to administratorom uruchamianie różnych aplikacji w każdej z partycji i przydzielanie każdej takiej aplikacji zasobów przetwarzania i pamięci.

Włożenie do fizycznego serwera więcej niż jednej aplikacji może obniżyć liczbę serwerów w sieci przedsiębiorstwa, zmniejszając tym samym liczbę jednostek do zarządzania i utrzymywania. Ponadto błędy programowe i wirusy mogą być izolowane w jednej partycji, bez ich wpływu na pozostałe oprogramowanie pracujące na serwerze.

Według analityków partnerstwo IBM z VMware ma sens na dłuższą metę, w miarę pojawienia się serwerów wyposażonych w układy Summit. Chipset Summit IBM zawiera szereg ulepszeń w odniesieniu do pamięci operacyjnej oraz układy kontroli błędów, zwiększające wydajność serwerów opartych na Intelu. Dołączenie narzędzi partycjonowania do tego typu serwerów pozwoli na konkurowanie sprzętu opartego na Intelu z serwerami uniksowymi oferującymi już teraz podobne mechanizmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200