Narzędzia do obsługi wiadomości

Dobrze jest mieć pod ręką narzędzia wspomagające w zarządzaniu kontami, śledzenie potencjalnych zagrożeń przenoszonych pocztą elektroniczna, czy też w walce ze spamami.

Poczta elektroniczna jest jednym z najbardziej pracochłonnych obszarów działalności administratorów sieci. Dobrze jest więc mieć pod ręką narzędzia wspomagające w zarządzaniu kontami, śledzenie potencjalnych zagrożeń przenoszonych pocztą elektroniczna, czy też w walce ze spamami.

Eudora 5.0 (Beta) firmy Qualcomm – popularny klient poczty elektronicznej pozwala na zarządzanie wieloma kontami pocztowymi i umożliwia obsługę załączników w sposób wybrany przez użytkownika. Najświeższe wydanie tego klienta dostępne jest w wersji beta i oferuje m.in. wsparcie urządzeń palm. Program dostępny jest pod adresem: www.eudora.com/

POP3 Scan Mailbox firmy Kempston Software pozwala na kontrolowanie z jednego programu, czy w posiadanych skrzynkach pocztowych nie pojawiła się nowa wiadomość. Program pozwala na automatyczne usuwanie spamów i innych niepożądanych wiadomości, bez sprowadzania ich na poziom klienta. Ponadto możliwe jest przeglądanie pierwszych linijek wiadomości przed decyzją o ich ściągnięciu - wszystko to bez zmiany aktualnie używanego oprogramowania poczty elektronicznej. Bezpłatną wersję programu można sprowadzić spod adresu: www.kempston.demon.co.uk/smb/.

Bounce Spam Mail pozwala na wysyłanie wiadomości zwrotnej do spamera w sposób, który sugeruje niepoprawność adresu odbiorcy zawartego w przesłanym spamie. Produkt ten jest szczególnie przydatny, gdy nie można namierzyć rzeczywistego nadawcy spamów. Bezpłatna wersja programu dostępna jest pod adresem: www.er.uqam.ca/merlin/fg591543/bsm/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200