Narzędzia dla projektantów baz danych

Podczas światowego pokazu Database & Client/Server, który odbył się w Bostonie, zaprezentowano nowe programy wspomagające do opracowywania, testowania i przyłączania istniejącego oprogramowania do obsługi aplikacji Klient/Serwer.

Podczas światowego pokazu Database & Client/Server, który odbył się w Bostonie, zaprezentowano nowe programy wspomagające do opracowywania, testowania i przyłączania istniejącego oprogramowania do obsługi aplikacji Klient/Serwer.

Firma Legent Corp. zaprezentowała udoskonalony program Ace Tester 1.1 dla Windows (10 tys. USD). Umożliwia on testowanie i uruchamianie programów w kodach źródłowych Oracle Forms 3.0 i 4.0 i Oracle PL/SQL (język proceduralny, używany w oprogramowaniu wspomagającym Oracle). Wersja Ace Tester 1.1 przeszła pomyślnie już wszystkie testy.

Legent Corp. dostarczyła również narzędzia dla Unixa, pozwalające na większą automatyzację pracy (AceJobScheduler) i do defragmentacji baz danych (AceReorg), w cenie, 5 tys. i 7,5 tys. USD.

Firma Progress Software Corp. zaprezentowała, program Progress DataServer, który umożliwia oprogramowaniu aplikacyjnemu, tworzonemu w języku 4 generacji (4GL), dostęp do baz danych Oracle i Sybase Inc., praktycznie bez wprowadzania zmian w oprogramowaniu Progress. Obecnie firma dostarcza użytkownikom program klienta do Windows na serwery Oracle 7 i Sybase 4x. Licencja dla pięciu stanowisk pracujących w środowisku Windows kosztuje 360 USD. KnowledgeWare Inc. oraz Digitalk Inc. z Kalifornii, dostarcza na rynek łącznik między swoim oprogramowaniem, Application Development Workbench (AWD) a programami Parts Assembly i Reuse Tool Set (PARTS) opracowanymi przez Digitalk.

Oprogramowanie PARTS Wrapper dla ADW, które kosztuje obecnie 3,995 USD, wyposażono w modele ADW, specyficzne dla zastosowań finansowych i handlowych, które jako składniki, mogą być włączane do oprogramowania Klient/Serwer. Programy firmy Digitalk współpracują z językami Smalltalk, C i Cobol, w systemach Windows, OS/2, Windows NT i Macintosh.

Firma Builders Inc. z Nowego Jorku sprzedaje od lipca br. program Release 3 firmy EnterpriseData Access (EDA)/SQL, który umożliwia dostęp do oprogramowania EDA/SQL z każdego oprogramowania Microsoft Corp. lub Sybase SQL Server DB-Lib oraz każdej struktury rozproszonych, relacyjnych baz danych (Distributed Relational Database Architecture - DRDA). Interfejs EDA/SQL umożliwia dostęp do ponad 60 różnych baz danych i struktur plików na 35 platformach.

Ponadto, w lipcu br. planuje się również pojawienie się nowego serwera o nazwie Hub Server, przeznaczonego dla OS/2 i Unix. Poprzez program EDA będzie on mógł łączyć tablice znajdujące się na kilku różnych platformach sprzętowych. Do końca roku przewiduje się wprowadzenie na rynek oprogramowania wspomagającego dla rozproszonego środowiska komputerowego (Distributed Computing Environment - DCE), o nazwie EDA/SQL Support. Pojawi się także nowe zabezpieczenie dostępu do systemu dla pojedynczego użytkownika, a także program wspomagający dla X/Open SQL Call Levell Interface dla systemów OS/2 i AIX.


TOP 200