Napster oskarża inny serwis internetowy o naruszenie jego praw

Kontrowersyjny twórca systemu umożliwiającego wymianę plików muzycznych przez Internet, twierdzi, że związany z nim serwis handlowy Sport Service bezprawnie sprzedaje podkoszulki i czapki z jego "kocim" logo.

Napster, twórca systemu umożliwiającego wymianę plików muzycznych w formacie MP3 przez Internet, znowu wraca do sądu. Jednak tym razem to firma złożyła pozew o bezprawne wykorzystanie jej znaku towarowego, jakim jest charakterystyczny wizerunek głowy kota. Oskarżonym jest internetowy sklep detaliczny Sport Service, związany z Napsterem innymi umowami.

Napster twierdzi, że Sport Service bez pozwolenia sprzedaje podkoszulki i czapki z jego logo. Firma ta jest również operatorem domeny napsterstore.com, do której prawa nabyła w maju ub.r. Sport Service zapowiada także wprowadzenie do sprzedaży kolejnych gadżetów ze znakiem Napstera, który twierdzi, iż działania te są bezprawne i narażają firmę na poważne straty - nie tylko materialne.

Zobacz również:

  • Microsoft rozszerza program bug bounty
  • Mobilna wersja Microsoft Outlook ze zmianami w interfejsie
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Przypomnijmy, że Napster działa obecnie sam czekając na wyrok sadowy. W czerwcu ub.r. sąd stwierdził, że jego działalność umożliwia nielegalne kopiowanie nagrań muzycznych przez Internet. Ostateczny wyrok wciąż jednak nie został ogłoszony, ponieważ Napster złożył apelację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200