Nano-ITX: najmniejsze z najmniejszych

VIA pokazała na Cebicie całkowicie nową linię produktów składającą się ze zintegrowanych płyt głównych w formacie Nano-ITX. Rozmiary płyty na której wbudowano m.in. procesor, rdzeń graficzny i wszelkiego rodzaju układy multimedialne to 12x12 cm.

Nano-ITX: najmniejsze z najmniejszych
Seria płyt Nano-ITX posiada zintegrowane procesory Eden-N pracujące z częstotliwościami od 533 MHz do 1 GHz. Ich cechą szczególną jest to, że rozmiar procesora to zaledwie 15x15 mm. W połączeniu z technologią oszczędzania energii PowerSaver 3.0 układ ten zużywa jedynie 2,5 W energii. Dodatkowo do pracy nie potrzebuje wentylatora. Procesor posiada sprzętowy generator liczb losowych wchodzący w skład systemu kryptograficznego PadLock.

Płyty N-ITX wyposażone są ponadto w opisywany przez nas najnowszy chipset CN400 dekodujący sprzętowo m.in. materiał MPEG-2 i MPEG-4. Rdzeń graficzny UniChrome Pro IGP pozwala na obsługę dwóch ekranów cyfrowych ze złączem DVI jednocześnie, redukuje objawy kompresji blokowej. Chipset obsługuje ponadto do 1 GB pamięci DDR400 i komunikuje się z mostkiem południowym VT8237 za pośrednictwem szyny Ultra V-Link 1 GB/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200