Naked - usuwa pliki programów

Naked jest robakiem internetowym udającym film w popularnej technologii Flash.

Robak poza masowym rozsyłaniem się pocztą elektroniczną zawiera procedurę destrukcyjną której efektem jest konieczność ponownej instalacji systemu Windows.

Zwykle robak pojawia się w komputerze ofiary w postaci załącznika do listu elektronicznego o następujących parametrach:

<b>Temat:</b>Fw: Naked Wife

<b>Treść:</b>My wife never look like that! ;-)

Best Regards,

<b>Załącznik:</b>NakedWife.exe

<b>Wielkość:</b>73,728 bytes

Po uruchomieniu przez użytkownika pliku załącznika robak wyświetla okienko udające, że właśnie odbywa się ładowanie filmu w standardzie Flash. W tym czasie w tle robak dokonuje masowej wysyłki własnych kopii do wszystkich adresatów znajdujących się w książce adresowej systemu Windows. W wyświetlanym okienku znajduje się tekst JibJab.

Zobacz również:

  • Google zwiększa bezpieczeństwo poczty w usłudze Workspace
  • Atak ransomware sparaliżował pracę systemu pocztowego jednego ze znanych dostawców usług chmurowych

Po dokonaniu masowej wysyłki własnych kopii Naked rozpoczyna następny etap swego działania jakim jest procedura destrukcyjna. Polega ona na usuwaniu plików z rozszerzeniami ini, log, dll, exe, com, bmp znajdujących się w katalogach c:\windows i c:\windows\system. Efektem działania tej procedury jest niestabilne działanie lub brak działania systemu Windows. Jedynym lekarstwem jest w takim wypadku ponowna instalacja systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200