Największa drukarka Tektronixa

Phaser 600 umożliwia drukowanie na papierze o formacie 914 mm x 61 m.

Phaser 600 umożliwia drukowanie na papierze o formacie 914 mm x 61 m.

Tektronix Inc. oferuje nowy model wielkoformatowej drukarki woskowej - Phaser 600 - o rozdzielczości 300 dpi. Urządzenie jest przeznaczone do profesjonalnych zastosowań graficznych i inżynierskich. Maksymalna szerokość wydruków wykonywanych przez Phaser 600 wynosi 914 mm, a ich długość limitowana jest jedynie wymiarem wstęgi papierowej. Praktycznie może ona mieć niemal 61 m. Urządzenie pozwala też na drukowanie pojedynczych arkuszy o formacie do A0.

Mechanizm drukujący i oprogramowanie sterujące umożliwiają otrzymywanie dużej gamy cieni, tonów pośrednich i podświetleń. Przy zastosowaniu oryginalnych wosków barwiących wydruki spełniają wymagania standardu Pantone.

Drukarka jest wyposażona w procesor RISC 50 MHz, bank pamięci RAM o pojemności 8-40 MB, gniazda dla kart sieciowych oraz interfejs SCSI, pozwalający na dołączenie opcjonalnego dysku stałego o pojemności 1 GB, który umożliwia przechowywanie dodatkowych wzorów czcionek i często wykorzystywanych obrazów. Drukarka może pracować w systemach wielodostępnych Windows, OS/2, Macintosh oraz Unix i VMS. Do standardowego wyposażenia należą sterowniki umożliwiające pracę w środowiskach PC i Macintosh. Sterowniki niezbędne do pracy w systemach: SUN, SGI, IBM, HP i Digital są oferowane jako opcja. Urządzenie może być zarządzane i monitorowane w sieciach NetWare i Unix oraz z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Języki opisu strony akceptowane przez Phaser 600 to PostScript L2 i HPGL-C. Automatycznie rozpoznaje ona format danych i przełącza się w odpowiedni tryb pracy.

Drukarka współpracuje też z dodatkową przystawką CopyStation - specjalizowanym kolorowym skanerem, tworząc system o funkcjach kolorowej kserokopiarki, wyposażonej w opcje zmiany wielkości obrazów oraz intensywności i nasycenia barw.

W wersji standard (8 MB RAM, 17 wbudowanych krojów czcionek) Phaser 600 kosztuje 13 340 dolarów, a w wersji rozszerzonej (40 MB RAM, 39 wbudowanych krojów czcionek) cena wynosi 16 125 dolarów.

<hr size=1 noshade>Drukarka woskowa Phaser 600

Producent: Tektronix Inc.

Dystrybutor: ACS, Warszawa

tel. (+22) 641 84 30


TOP 200