Najszybszy Plextor

Alstor rozpoczął sprzedaż napędu PX-W2410TA firmy Plextor, który umożliwia zapis płyt CD-R z prędkością 24x.

Alstor rozpoczął sprzedaż napędu PX-W2410TA firmy Plextor, który umożliwia zapis płyt CD-R z prędkością 24x.

W napędzie zastosowano metodę zapisu Zone-CLV, która polega na podziale nośnika na 3 strefy i nagrywaniu go z prędkością zmieniającą się etapowo w każdej ze stref. Producent twierdzi, że Zone-CLV umożliwia osiąganie wysokich prędkości nagrywania (20x, 24x) przy obciążeniu mechanizmu zbliżonym do modelu PX-W1610TA, nagrywającego z prędkością 16x.

Urządzenie komunikuje się z płytą główną korzystając z interfejsu ATAPI w trybie UDMA-33. Jak większość nowoczesnych nagrywarek, także produkt Plextora wyposażono w technologię BURN-Proof, zapobiegającą występowaniu błędu „opróżnienia bufora” podczas zapisu. Ciekawostką jest system PoweRec-II, który rozpoznaje rodzaj nośnika, wybiera dla niego optymalne warunki pracy, a następnie stale monitoruje proces nagrywania. System potrafi dokonywać zmian w czasie rzeczywistym i reagować na zachowanie nośnika podczas zapisu. PX-W1610TA wyposażono w bufor o pojemności 4MB.

Wersja pudełkowa zawiera: napęd PX-W2410TA, oprogramowanie Nero 5.5+InCD, oprogramowanie narzędziowe PlexTools, czyste nośniki CD-R i CD-RW, instrukcję w polskiej wersji językowej oraz akcesoria.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Więcej informacji:

ALSTOR

tel: 0-22 675 55 15

fax: 0-22 675 43 10

03-301 Warszawa

ul. Jagiellońska 74

www.alstor.com.pl

[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200