Najszybsza wypalarka BenQ

Dwuwarstwowa nagrywarka BenQ DW1600 16x DVD+R/+RW to jeden z najszybszych najszybszy na świecie napędów DVD, który pełną płytę o pojemności 4,7 GB nagrywa w zaledwie 6 minut. Jeszcze w lipcu urządzenie, które pozwala także na zapis płyt DL 8,5 GB będzie do kupienia w Polsce.

Najszybsza wypalarka BenQ

Nagrywarka DVD Benq DW 1600

Jesienią br. dostępny będzie w sieci „firmware upgrade” umożliwiający zapis w formacie DVD-R/-RW. Ponadto, dwuwarstwowa technologia nagrywania zastosowana w BenQ DW 1600 pozwala na zwiększenie pojemności nagrania na jednej płycie DVD+R DL do 8,5 GB.

Nowa nagrywarka BenQ wyposażona została w pakiet 3 ciekawych funkcji:

Tilt Control, Walking OPC II oraz Sliding Cone Mechanism, które mają zapewniać świetną jakość kopiowanego obrazu. Tilt Control czuwa nad tym, aby zapis laserowy odbywał się zawsze pod kątem prostym. Funkcja Walking Optimal Power Calibration, wzbogacona o nowe narzędzie "Block Error Rate Optimal Power Control", automatycznie ustawia najlepsze oraz najbardziej ekonomiczne parametry wypalania krążka, a stożkowy "Sliding Cone Mechanism” zapewnia prawidłowe ułożenie krążka podczas wypalania, co wpływa na zmniejszenie czasu dostępu do kopiowanych danych i poprawia jakość całego nagrania. Najlepszą jakość nagrania zapewniają także innowacyjne funkcje: High-Speed Signal Algorithm, która skutecznie zapobiega, częstemu przy bardzo dużych szybkościach nagrywania, zanikaniu sygnału wysokiej częstotliwości EFM (Eight-to-Fourteen Modulation) oraz Black-Colored Tray, która wydajnie niweluje drgania i poprawia czytelność nagrania.

Zobacz również:

  • Pioneer idzie pod prąd - wprowadza nowe napędy optyczne

Oprogramowanie Qvideo 2.0 umożliwia szybką i łatwą zmianę materiału DV/TV/AV na format DVD. Z kolei program BenQ Book Type Managment pozwala na swobodny wybór dysku do zapisu w formacie DVD-ROM. Użytkownik nie musi się już martwić, jak top miało miejsce przy starszych modelach nagrywarek, problemami z niekompatybilnością nagranego DVD.

BenQ DW1600 pozwala na zapis płyt 16x DVD +R/+RW. Krążki DL zapisuje z prędkością 2,4x.

Nagrywarka dostępna będzie w Polsce już na przełomie lipca i sierpnia 2004

w sugerowanej cenie detalicznej 530 PLN (z VAT).

Informacje:

http://www.benq.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200