Najszybsza nagrywarka DVD

Asus zaprezentował pierwszą na rynku nagrywarkę DVD zapisującą z 8-krotną prędkością zarówno płyty DVD-R jak i DVD+R.

Najszybsza nagrywarka DVD
Urządzenie o symbolu DRW-0804P pozwala również na zapis krążków DVD-RW oraz DVD+RW z prędkością 4x, zaś CD-R i CD-RW - 24x. Odczyt danych z płyt DVD-ROM odbywa się z 12-krotną prędkością, a z nośników CD-ROM - z 40-krotną.

Nagrywarka wyposażona została w szereg technologii mających zwiększać jej wydajność i poprawność zapisu. Wśród tych rozwiązań znalazły się m.in.: Asus FlextraLink, FlextraSpeed, DDSS II (Double Dynamic Suspension System) oraz LCT (Liquid Crystal Tilt).

Technologia Asus FlextraLink zapobiega występowaniu przerw w transmisji danych z komputera do nagrywarki, co jest najczęstszą przyczyną występowania błędów zapisu i zniszczenia nośnika. FlextraSpeed to z kolei technologia dopasowująca prędkość zapisu do jakości i rodzaju nośnika. Asus podkreśla, że obie wymienione technologie bardzo oszczędnie w porównaniu z rozwiązaniami innych producentów gospodarują zasobami systemu, dzięki czemu nagrywanie nie zakłóca ani nie spowalnia pracy innych aplikacji.

Kolejne z wykorzystanych w napędzie rozwiązań to DDSS II. Jest to już druga generacja technologii Double Dynamic Suspension System, minimalizującej wibracje oraz hałas, generowane przez obracające się z ogromną prędkością płyty.

Technologia LCT (Liquid Crystal Tilt) zwiększa precyzję ustawiania głowicy nagrywającej i odczytującej dane. Dodatkowo przy wyznaczaniu położenia głowicy brane są pod uwagę takie czynniki jak nierównomierna grubość płyty lub mikroskopijne pofalowanie jej powierzchni. Dzięki technologii LCT spada ryzyko wystąpienia błędów zapisu spowodowanych przez nośniki słabej jakości.

Cena urządzenia nie została jeszcze ustalona. Więcej informacji na stroniehttp://www.asus.com

Podstawowe parametry:

- zapis: DVD-R – 8x; DVD-RW – 4x; DVD+R – 8x; DVD+RW – 4x; CD-R – 24x; CD-RW – 24x

- odczyt: DVD-ROM – 12x; CD-ROM – 40x

- technologia FlextraLink zapobiegająca błędom Buffer Underrun

- technologia FlextraSpeed, dopasowująca prędkość nagrywania do typu i jakości nośnika

- technologia DDSS II redukująca wibracje i hałas

- technologia LCT zwiększająca precyzję mechanizmu sterującego głowicą i zapobiegająca błędom wynikającym ze słabej jakości nośnika

- dołączony bogaty pakiet oprogramowania

- możliwość montażu w pionie i w poziomie

- zapis w trybach DAO, TAO, SAO, zapis pakietowy

-obsługa formatów: DVD-ROM, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-Video, CD-R, CD-RW, CD-DA, CD-ROM Mode1, CD-ROM/XA Mode2, Photo CD, CD-I, CD-Extra, CD-Text.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200