Najsłynniejsze cytaty odchodzącego guru Microsoftu

Bill Gates nie pracuje już w Microsofcie. Firmę, której przez lata szefował będziemy zawsze postrzegać przez pryzmat jej produktów. Samego Billa Gatesa zaś - jako założyciela Microsoftu, Naczelnego Architekta Oprogramowania z Redmond i multimilionera - mogliśmy poznać dzięki niezliczonym wywiadom i publicznym wystąpieniom. Poniżej przypominamy kilka złotych myśli i cytatów z Gatesa.

"640 KB pamięci wystarczy każdemu" - słynna wypowiedź z 1981 r. To zdecydowanie najczęściej przywoływane słowa szefa Microsoftu. Problem w tym, że on sam się do nich nie przyznaje. Gates przez lata wyjaśniał, że ktoś coś pomylił, a cytat o 640 KB jest jedną z "miejskich legend".

"Włożyliśmy w ten produkt dosłownie miliardy dolarów. Windows XP to najbardziej wszechstronny, najszybszy i najbardziej stabilny system jaki kiedykolwiek stworzyliśmy" - powiedział Bill Gates podczas premiery w październiku 2001 r. Z tymi słowami wiele osób do dzisiaj się zgadza ku niezadowoleniu Microsoftu promującego nowsze Windows Vista.

"Moja córka nie wie co to jest tradycyjna płyta muzyczna. Wkrótce również książki telefoniczne czy drukowane encyklopedie staną się prawdziwymi antykami" - styczeń 2008 r., Uniwersytet Stanford.

"Zjawisko spamu zostanie wyeliminowane w ciągu dwóch lat" - prorokował w styczniu 2004 r. podczas szczytu ekonomicznego w Davos. Prędzej uwierzymy, że 640 KB wystarczy każdemu.

"Chciałbym mieć jeszcze możliwość pisania kodu. Nie dopuszczają mojego kodu do finalnych wersji oprogramowania. I tak jest już od ośmiu lat. A kiedy obiecam, że przysiądę nad czymś w weekend, już nie wierzą w to jak kiedyś" - wrzesień 1997 r.

"Zawsze przeceniamy zakres zmian jakie nastąpią w ciągu dwóch lat, jednocześnie niedoceniając zmian jakie będą miały miejsce w ciągu dziesięciu lat. Nie można pozwolić sobie na stanie w miejscu" - cytat z książki Gatesa "The Road Ahead" z 1996 r.


TOP 200