Najpopularniejsze platformy mobilne wykorzystywane w biznesie

Android, Blackberry OS, a może iOS - która platforma mobilna jest najczęściej wykorzystywana w biznesie? Na to pytanie odpowiedzieli przedstawiciele kilkuset firm z siedemnastu krajów, w tym Polski.

Najpopularniejsze platformy mobilne wykorzystywane w biznesie

Popularność platform mobilnych w biznesie

Najbardziej popularnym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne w świecie biznesu okazał się Android. Cieszy się on praktycznie taką samą popularnością zarówno w Polsce jak i na świecie. Nad Wisłą korzysta z niego, lub zamierza to zrobić w niedalekiej przyszłości aż 68% ankietowanych. Na świecie wskaźnik ten jest minimalnie wyższy – 72%.

Różnice między Polską a innymi krajami zobaczymy dopiero w przypadku drugiego i trzeciego miejsca w zestawieniu popularności. W naszym kraju drugie miejsce należy do systemu operacyjnego Windows 8, który wspiera, lub zamierza wspierać 57% respondentów z badanych organizacji. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast iOS z zauważalnie gorszym wynikiem – wspiera go (lub zamierza wspierać) 39% respondentów.

Zobacz również:

  • Szwedzki komputer kwantowy prowadzi obliczenia chemiczne
  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób
  • Android Auto i Apple CarPlay zdominowały rynek

Tymczasem poza granicami naszego kraju, jest dokładnie odwrotnie. Drugie miejsce na liście popularnych platform mobilnych zajmuje iOS. Wskazało go 54% respondentów. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Windows 8 wskazywany przez 46% ankietowanych.

Mniejszą popularnością – zarówno w Polsce jak i poza nią – cieszy się natomiast BlacBerry OS. W naszym kraju wsparcie, lub plany wsparcia dla tej platformy wskazało 25% ankietowanych. Poza granicami Polski system ten wspierany jest w organizacjach 35% ankietowanych.

Badanie popularności platform mobilnych zostało przeprowadzone przez firmy badawcze Vanson Bourne (na świecie) oraz PMR Research (w Polsce), a zleciła je firma Citrix. Odpowiedzi udzieliło 1700 osób podejmujących decyzje IT z 17 różnych krajów. Osoby te reprezentowały duże i średnie firmy z różnych branż.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji BYOD II - Enterprise Mobility Summit, która odbędzie się 5 grudnia w Warszawie. Więcej informacji na jej temat znaleźć można na jej oficjalnej stronie internetowej. Liczba miejsc na wydarzeniu, jest ograniczona - o możliwości wzięcia udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Najpopularniejsze platformy mobilne wykorzystywane w biznesie

Konferencja BYOD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200