Najnowsza wersja Red Hat Linux pracuje na procesorach Itanium

Red Hat ogłosił, że najnowsza wersja systemu Linux produkowanego przez firmę jest kompatybilna z procesorami Intel Itanium.

Na rynku jest już dostępna produkowana przez firmę Red Hat wersja systemu Linux obsługująca 64-bitowe procesory Intel Itanium. Dotychczas 64-bitowe wersje Linuxa zaprezentowały jedynie dwie firmy - SuSE oraz Caldera Systems.

64-bitowy Red Hat Linux 7.1 zbudowano w oparciu o kernel w wersji 2.4. Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci RAM wynosi 64 GB. Systemy wykorzystujące Linuxa 7.1 mogą zawierać do 8 procesorów i potrafią dokonywać operacji na plikach o wielkości do 16 TB. Ponadto Red Hat Linux 7.1 zawiera nowe sterowniki USB, narzędzia do drukowania, serwer Apache oraz usługi BIND z większymi niż w poprzednich wersjach możliwościami konfiguracyjnymi. System wykorzystuje graficzny interfejs użytkownika KDE w wersji 2.1. W jego skład wchodzi również pakiet biurowy Koffice. Cena systemu wynosi 500 USD.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200