Najlepsze w testach 2002

Rutery SOHO

Najlepsze w testach 2002
Aby zdalni pracownicy mogli się szybko komunikować z siecią macierzystą, a przedsiębiorstwo miało zagwarantowany dostęp do Internetu, trzeba pomyśleć o szerokopasmowym połączeniu. Połączenia takie obsługują rutery SOHO. Mogą to być rutery/modemy DSL lub tylko szerokopasmowe rutery.

Rosnąca konkurencja spowodowała, że wiele opcji zwiększających bezpieczeństwo, które były do tej pory stosowane wyłącznie w ruterach najwyższej klasy (np. stateful inspection), pojawia się teraz w popularnych urządzeniach produkowanych z myślą o małych firmach i biurach domowych. Są tanie - ich cena nie przekracza 800 USD, oferują jednak zaawansowane rozwiązania (np. zdalne zarządzanie). Ważną cechą takich urządzeń jest łatwość instalowania i konfigurowania.

Z testowanych w NetWorld 07/2002 urządzeń najlepszym rozwiązaniem do małego biura okazał się ruter/modem DSL 5930 Business Gateway firmy Efficient Networks (dział Siemensa). Łatwość konfigurowania, dodatkowe opcje bezpieczeństwa i przyjazny interfejs zarządzania to wyróżniające go cechy.

Ruter/modem Efficient 5930 Business Gateway

Producent: Efficient Networks/Siemens (http://www.efficient.com)

Test produktu: NetWorld 7/2002

Uzyskany wynik: 3,5

Komentarz ekipy testującej: na wyróżnienie zasługuje kompletny pakiet pozwalający szybko zainstalować urządzenie, a ponadto opcja zmuszająca użytkownika do zmiany hasła, to, że podczas konfigurowania można skorzystać ze skryptów zabezpieczeń oraz możliwość dołączenia zewnętrznego modemu.

Serwery do przedsiębiorstw

Najlepsze w testach 2002
W tej kategorii pierwsze miejsce zajął produkt firmy IBM - serwer xSeries x440 (test w NetWorld 10/2002). Został wprowadzony na rynek w kwietniu 2002 roku i IBM zastosował w nim wiele nowatorskich i dopracowanych rozwiązań, szczególnie w tak ważnym obszarze, jak skalowanie. W serwerze (konstrukcja przystosowana do montowania w szafie; wysokość 4U) można zainstalować do ośmiu procesorów Intel Eon DP (dual processing) lub Intel Xeon MP (multiprocessing).

Jedną z najważniejszych zalet tego produktu jest możliwość skalowania wydajności systemu obliczeniowego. Tym razem skalowanie nie ogranicza się do obszaru pojedynczego serwera, ale obejmuje dwa systemy. Wystarczy w dwóch serwerach upakować po osiem procesorów i połączyć je ze sobą, uzyskując mocny, 16-procesorowy serwer. Możliwość skalowania liczby procesorów poza pojedynczym chassis jest nowością, pozwalającą elastycznie zwiększać moc jednostki obliczeniowej. Właśnie dlatego serwer ten zasługuje na miano produktu najwyższej klasy.

Serwer IBM xSeries x440

Producent: IBM (http://www.ibm.com)

Test produktu: NetWorld 10/2002

Uzyskany wynik: 4,7

Komentarz ekipy testującej: ten serwer to kombinacja doskonałej wydajności, elastycznego skalowania i dostępności wielu opcji ułatwiających zarządzanie systemem. Powinien zainteresować średnie i duże przedsiębiorstwa, dla których ważne są duża wydajność i możliwość powiększenia mocy obliczeniowej w przyszłości. Jeśli chce się konsolidować serwery, ten produkt jest bardzo dobrym wyborem.


TOP 200