Najlepsze smartfony i tablety 2014 roku

W 2014 roku mieliśmy do czynienie z wieloma nietrafionymi czy zupełnie nieudanymi rozwiązaniami. Dlatego warto też zaprezentować smartfony i tablety, które zasługują na miano najlepszych mobilnych rozwiązań, jakie trafiły na rynek.

Jeśli chodzi o rynek urządzeń mobilnych, to w 2014 roku mieliśmy do czynienie z wieloma wpadkami i nietrafionymi czy zupełnie nieudanymi rozwiązaniami. Działo się tak głównie dlatego, ponieważ producenci smartfonów i tabletów starali się na siłę zaistnieć na rynku, wprowadzając do nich nie do końca sprawdzone czy niedojrzałe jeszcze technologie, czego dobrym przykładem jest np. smartfon Fire oferowany przez Amazon. Z tym większą przyjemnością prezentujemy teraz smartfony i tablety, które w naszej opinii zasługują na miano najlepszych mobilnych rozwiązań, jakie w 2014 roku trafiły na rynek.

Przeglądając rynek, dziennikarze z amerykańskiego Infoworld wybrali siedem takich urządzeń (pięć smartfonów i dwa tablety), wskazując jednocześnie w każdej z tych grup na zwycięzcę. Kierowali się przy tym zasadą, że wybierane są urządzenia mobilne, które zasługują na miano rozwiązań biznesowych. A więc takich, które nie służą tylko do komunikowania się czy odtwarzania multimediów, ale oferują dodatkowe opcje, przydatne właśnie w biznesie.

Zobacz również:

Najlepszy smartfon: Apple iPhone 6

Najnowszy iPhone firmy Apple nie jest co prawda większy od poprzednich modeli (chodzi o wielkość ekranu), ale jest za to inteligentniejszy i wydaje się wskazywać kierunek, w jakim powinny zmierzać konstruktorzy urządzeń mobilnych kolejnych generacji.

Najlepsze smartfony i tablety 2014 roku

Apple iPhone 6

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że większość urządzeń mobilnych (dotyczy to też smartfonów) wydaje się być projektowanych z myślą o dwudziesto czy trzydziestoletnich użytkownikach. Dotyczy to szczególnie interfejsów, które sprawiają wiele kłopotów starszym użytkownikom. iPhone 6 oferuje takim użytkownikom opcję Zoomed View, która pozwala powiększyć właściwie każdy wyświetlany przez smartfon obrazek czy komunikat. Użytkownik tego smartfona może właściwie zapomnieć o tym, że nosi okulary.

Użytkownik może tu też zwiększyć rozdzielczość wyświetlanego zasobu (dodając kolejne piksele), przez co staje się on bardziej czytelny. Smartfon zawiera nowy procesor graficzny (układ GPU), który potrafi szybko przetwarzać dane. Dlatego wszystkie operacje powiększania, zmniejszania czy przesuwania obrazów nie zajmują dużo czasu i nie odbijają się ujemnie na ogólnej wydajności urządzenia.

Czas wskazać dwie opcje, które w tym smartfonie zasługują na największe uznanie. Noszą one nazwy Apple Pay i Handoff. Obie realizują wyznaczone im zadania w oparciu o wyspecjalizowane rozwiązania sprzętowe oraz standardowe protokoły.

Naciskając przycisk Apple Pay użytkownik uruchamia na smartfonie mechanizm wirtualnego portfela, realizując przy tym wszystkie płatności w czasie rzeczywistym. Póki co usługa ma ograniczony zasięg, ale wyznacza kierunek rozwoju tego rodzaju płatności. Polega on na tym, że płatność jest realizowana przez umieszczenie smartfona blisko stacji wspierającej technologię NFC (Near Field Communication), a następnie po potwierdzeniu swojej tożsamości (uwierzytelnienie) poprzez przyłożenie w odpowiednim miejscu palca, co pozwala systemowi odczytać układ linii papilarnych.

Kolejna bardzo przydatna funkcja nosi nazwę Handoff. Dzięki niej smartfon może się komunikować się z innymi urządzeniami i wymieniać z nimi dane (w tym przenosić zadania obsługiwane przez niektóre aplikacje) nawet wtedy, gdy obie strony nie mają aktualnie dostępu do Internetu.

Nominowany smartfon: HTC One M8

HTC ma w ofercie kilka dobrze zaprojektowanych i ładnie wyglądających smartfonów Android, takich jak np. ten noszący nazwę One. Smartfon One M8 to kolejny model tej linii, zawierający wydajny procesor oraz dopracowany i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika.

Najlepsze smartfony i tablety 2014 roku

HTC One M8

One M8 pojawił się przy tym na rynku w momencie, gdy Samsung ponosi porażkę za porażką, prezentując smartfony, które zostały przez użytkowników ocenione bardzo krytycznie. Przykładem takiego nieudanego produktu może być Samsung Galaxy S5. Na jego tle HTC One M8 to prawdziwy hit sezonu.


TOP 200