Najlepsze WordPress Plugins dla strony firmowej

WordPress sam w sobie jest świetnym frameworkiem i systemem CMS, niemniej największe możliwości zyskujemy dopiero po instalacji Wordpress Plugins.

WordPress Plugins dla strony firmowej / Fot. Fikret Tozak, Unsplash.com

WordPress Plugins dla strony firmowej / Fot. Fikret Tozak, Unsplash.com

Wordpress Plugins to oczywiście wtyczki, czy też rozszerzenia, które po instalacji wprowadzają dodatkowe funkcje i możliwości dla strony opartej na WordPressie. Największym atutem takich wtyczek jest to, że strona zyskuje doskonałe funkcje, które w przeciwnym razie musielibyśmy pisać samodzielnie (jako programista).

Na rynku znajdziemy setki tysięcy Wordpress Plugins, z czego większość z nich jest wykonana przez amatorów i często bardziej szkodzi, niż poprawia funkcjonalność witryny. Z tego powodu wybraliśmy pięć dopracowanych, cieszących się popularnością wtyczek, która powinna zainstalować niemal każda firma, jeśli tylko wykorzystuje WordPressa.

Zobacz również:

  • Luka w zabezpieczeniach WordPress

TOP 5: Jakie Wordpress Plugins polecamy dla firm?

Polecamy następujące rozszerzenia:

Wordpress Plugins: WPForms

WPForms - WordPress Plugins

WPForms - WordPress Plugins

W zasadzie każda witryna www potrzebuje formularza kontaktowego. Wtyczka WPForms to świetny kreator formularzy, które stworzymy metodą przeciągnij/upuść. Oferuje w zasadzie wszystkie rodzaje formularzy: kontaktowe, subskrypcji e-mail, zamówień online, płatności, ankiety i inne.

WPForms integruje się ze wszystkimi popularnymi platformami marketingowymi i płatniczymi, więc możemy tworzyć konkretne procesy w ciągu kilku minut.

Zawiera też zaawansowane funkcje, jak np. formularze konwersacyjne, strony docelowe oparte na formularzu, śledzenie podróży użytkowników, porzucanie formularzy, czy też geolokalizację. Do tego jest zgodne z RODO.

Wordpress Plugins: All in One SEO

AIO SEO - WordPress Plugins

AIO SEO - WordPress Plugins

W zasadzie każda strona www ma szansę na generowanie ruchu z wyszukiwarki, jeśli tylko zacznie stawiać na działania związane z pozycjonowaniem (SEO). WordPress jest już dobrze zoptymalizowany pod SEO, ale dzięki All in One SEO zyskujemy narzędzia i dodatkowy dostęp do wiedzy. Wszystko to przekłada się na lepsze wyniki - po prostu wiemy, co i jak zrobić, aby zwiększyć szanse na wypozycjonowanie danej podstrony.

Dobrym argumentem przemawiającym na korzyść tego plugina jest również to, że korzysta z niego ponad 2 mln użytkowników. A na co możemy liczyć? All in One SEO pomaga dostosować metatagi, generuje mapy witryn, łączy witrynę z Google Search Console, optymalizuje treści pod kątem mediów społecznościowych, a także podpowiada jakie zmiany wprowadzić w tekście.

Wordpress Plugins: OptinMonster

OptinMonster - WordPress Plugins

OptinMonster - WordPress Plugins

Popularne oprogramowanie OptinMonster do optymalizacji współczynnika konwersji. Pozwala, a przynajmniej stara się, przekształcić opuszczających witrynę internetową w subskrybentów e-maili i klientów.

Oferuje setki szablonów o wysokiej konwersji, aby tworzyć wyskakujące okienka na stronie WordPress, slajdy, paski z ogłoszeniami, czy nawet "grywalne obracanie kołem" i pełnoekranowe maty powitalne, by przyciągnąć uwagę użytkownika. Każdy formularz zgody lub szablon kampanii można łatwo dostosować za pomocą kreatora przeciągnij/upuść.

To świetne rozwiązanie dla blogerów, witryn biznesowych i sklepów e-commerce. Jeśli chcemy lepiej monetyzować ruch na stronie, warto zainstalować tę wtyczkę.

Wordpress Plugins: MemberPress

MemberPress - WordPress Plugins

MemberPress - WordPress Plugins

MemberPress umożliwia tworzenie kursów online, społeczności i witryn członkowskich za pomocą WordPress. Gdy już przygotujemy odpowiednie treści, możemy potem wprowadzić płatny dostęp i różne warianty paywalla.

Możemy np. tworzyć subskrypcje i ograniczać dostęp do treści dla użytkowników na podstawie ich planów członkowskich. Do tego wtyczka działa bez problemu ze wszystkimi popularnymi rozwiązaniami płatniczymi i dobrze współpracuje ze sklepami internetowymi korzystającymi z WooCommerce.

Można również połączyć MemberPress ze wszystkimi platformami e-mail marketingu, aby komunikować się z klientami i np. automatycznie wysyłać dostęp do kursu online po zakupie. MemberPress pomaga różnym firmom generować ponad 500 mln dol. przychodu w każdym roku.

Wordpress Plugins: WP Rocket

WPRocket - WordPress Plugins

WPRocket - WordPress Plugins

WP Rocket to wtyczka, która zapewnia wręcz natychmiastową poprawę szybkości i wydajności witryny WordPress, i to bez żadnych umiejętności technicznych.

Automatycznie włącza zalecane ustawienia buforowania WordPress, takie jak kompresja gzip, pamięć podręczna strony i wstępne ładowanie pamięci podręcznej. Możemy także włączyć funkcje opcjonalne, takie jak obrazy wczytywania z opóźnieniem, obsługa CDN, wstępne pobieranie DNS i inne. Wszystko to przekłada się na zauważalnie szybciej działającą stronę www.

Poza tym, jeśli akurat pracujemy nad stroną biznesową w WordPress, polecamy jeszcze 3 świetne WordPress Themes, czyli motywy graficzne i funkcjonalne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200