Najlepsi pracodawcy doceniają kobiety

Jak wynika z badania Najlepsi Pracodawcy 2010, przeprowadzonego przez Aon Hewitt, w niektórych firmach kobiety lepiej oceniają swoje warunki pracy niż mężczyźni.

Kobiety na stanowiskach menedżerskich pracujące dla firm z listy najlepszych pracodawców częściej niż ich koledzy są dumne ze swoich osiągnięć i roli w organizacji - 93% vs. 84%. Zdaniem 82% tych kobiet, pracodawcy inwestują w ich rozwój zawodowy (wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 76%).

Kobiety na najwyższych stanowiskach w firmie radzą sobie lepiej niż mężczyźni z zachowaniem równowagi między życiem osobistym i zawodowym. Ta tendencja widoczna jest zarówno w grupie "Najlepszych Pracodawców" (59% kobiet jest zadowolona z work-life balance i 50% mężczyzn), jak i średnio w Polsce (51% vs. 46%) - czytamy w raporcie.

Zobacz również:

  • 10 rzeczy, które spędzają sen z powiek liderom IT
  • Polska spadła w rankingu krajów przygotowanych do pracy zdalnej
  • Coraz bliżej rynku pracodawcy

Jedynie 42% Polek na wyższych stanowiskach menedżerskich uważa, że ich wynagrodzenie jest odpowiednie do poniesionego wysiłku, jednak w grupie firm, które otrzymały tytuł Najlepszego Pracodawcy, odsetek ten wynosi 72%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200