Najlepiej zinformatyzowane polskie uczelnie wyższe - wyniki I edycji konkursu Nowoczesna Uczelnia

Zakończyła się I edycja Programu "Nowoczesna Uczelnia", którego celem jest propagowanie wykorzystania IT, co pozwala polskim uczelniom dotrzymywać kroku europejskim standardom oraz podnoszą jakość zarządzania placówką.

Program został zainaugurowany 30 listopada 2010 roku i od tego momentu polskie uczelnie publiczne i niepubliczne, zaangażowane w rozwój własnej infrastruktury IT, konkurowały o specjalny certyfikat, przyznawany w zależności od etapu realizacji wdrożenia aplikacji klasy ERP.Organizatorzy podają że do programu zgłosiło się 20 uczelni z całej Polski, zaś 10 z nich wypełniło i wysłało ankietę. Program "Nowoczesna Uczelnia" to inicjatywa podjęta przez Microsoft Dynamics - dział aplikacji biznesowych Microsoft oraz CSF Polska i portal rp.pl.

Złotym Certyfikatem został wyróżniony Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Srebrny Certyfikat otrzymał Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zaś Certyfikat Brązowy wyróżnił Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum oraz Stargardzką Szkołę Wyższą Stargardinum.

Szkoły wyższe mogły otrzymać 3 rodzaje certyfikatów:

  • Złoty Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla szkół wyższych posiadających wdrożony

    i uruchomiony zintegrowany system informatyczny klasy ERP wspomagający zarządzanie placówką,

  • Srebrny Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla uczelni będących w trakcie procesu wdrażania zintegrowanego systemu informatycznego,

  • Brązowy Certyfikat Nowoczesna Uczelnia - dla szkół wyższych, które zgłoszą swój akces do programu oraz posiadają udokumentowane w strategii rozwoju uczelni plany wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego.

"Mamy nadzieję, że Program "Nowoczesna Uczenia" skłoni polskie uczelnie do inwestowania w systemy informatyczne, które wspomagają zarządzanie różnymi obszarami funkcjonowania placówek oraz wyraźnie podnoszą jakość obsługi studentów. Liczymy na to, że I edycja programu będzie początkiem wielkiej informatyzacji szkolnictwa wyższego, która odświeży i unowocześni obraz polskiej uczelni oraz sprawi, że polskie placówki będą mogły konkurować z najlepszymi szkołami wyższymi w Europie"- mówi Mariusz Wołodźko, szef działu Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

"Naszym celem jest zmiana podejścia polskich uczelni do informatyzacji, która jest procesem nieuniknionym. Jeśli chcemy oferować studentom nowoczesny system kształcenia ze sprawną administracją i szybką obsługą spraw studenckich, musimy przede wszystkim zacząć od wyboru systemu ERP, który zautomatyzuje wewnętrzne procesy i umożliwi sprawne zarządzanie wszystkimi obszarami działalności uczelni. Tylko wtedy zyskamy przewagę, a polskie nowoczesne uczelnie będą mogły się rozwijać, przyciągając studentów oraz wybitnych naukowców z całego świata. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach programu inne uczelnie wezmą przykład z wyróżnionych dziś szkół wyższych z Warszawy, Poznania, Szczecina i Stargardu i staną do walki o nowoczesną edukację" - dodaje Piotr Fałek, prezes zarządu, CSF Polska.

W październiku uczelniom, które zostały wyróżnione w ramach programu, zostaną przyznane statuetki. Kolejna edycja programu wystartuje już jesienią. Więcej informacji na temat programu "Nowoczesna Uczelnia" można znaleźć na stronie: http://www.nowoczesnauczelnia.rp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200