Najlepiej zarabiający trzydziestolatkowie polskiego IT

Magazyn "BusinessWeek" przygotował listę Polaków, którzy nie skończyli jeszcze 40 lat, a już zarabiają krocie. W rankingu najlepiej zarabiających znalazł się m.in. prezes MCI Management oraz prezes Onetu.

W opracowanej liście młodych i bogatych pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele branży muzycznej, ludzie polskiej estrady. Najlepiej zarabiającym Polakiem przed czterdziestką okazał się Michał Wiśniewski, wokalista "Ich Troje" (przychody w wysokości 6 mln zł rocznie).

Dopiero w drugiej dziesiątce pojawił się przedstawiciel polskiego IT - a dokładnie przedstawicielka: na trzynastym miejscu pod względem zarobków znalazła się Beata Stelmach, wiceprezes ds. marketingu w firmie Prokom Software S.A. 39-letnia Polka zarabia rocznie ok. 0,95 mln zł.

Z kolei w trzeciej dziesiątce znajdziemy prezesa funduszu MCI Management - Tomasza Ciechowicza. Przypomnijmy, że złożył on ostatnio wspólnie z Markiem Borzestowskim ofertę przejęcia Wirtualnej Polski za 36 mln zł. Przychody prezesa MCI wynoszą 0,36 mln zł.

Na dwudziestym piątym miejscu w rankingu pojawił się Jakub Wejhert, 31-letni szef portalu internetowego Onet.pl. Jego zarobki zostały oszacowane na 0,25 mln zł.

Listę najlepiej zarabiających zamknął Sławomir Kosz, prezes giełdowego Macrosoftu, zarabiający 0,20 mln rocznie.

Więcej informacji w najnowszym wydaniu "BusinessWeeka".


TOP 200