Najgroźniejsze domeny świata według McAfee

Firma McAfee po raz czwarty przeprowadziła coroczne badania "Mapping the Mal Web". Dzięki nim dowiadujemy się, które domeny internetowe są najbardziej niebezpieczne. Tak, jest wśród nich domena .pl.

Internauci zainteresowani bezpieczeństwem swojego komputera powinni zaznajomić się z dokumentem opublikowanym przez McAfee. Wynika z niego, że ogóle ryzyko zarażenia naszej maszyny niebezpiecznym oprogramowaniem wzrosło w stosunku do zeszłego roku. W 2009 uznano, że 5,8% przebadanych stron internetowych zawiera szkodliwe oprogramowanie. Dwanaście miesięcy później było ich już 6,2%.

Z najnowszego Mapping the Mal Web dowiadujemy się, że najbardziej niebezpieczną domeną jest domena .com. Ponad połowa niebezpiecznych adresów kończyła się tymi trzema literami. Jeśli zaś chodzi o domeny poszczególnych państw, to na prowadzenie wysunął się Wietnam (58% przebadanych adresów uznano za niebezpieczne). Na drugiej pozycji znajdziemy Kamerun (44,2%), a na trzecim Armenię (24,2%). Niestety w rankingu znajdziemy też nasz kraj. Polska zamyka pierwszą dwudziestkę niebezpiecznych domen z wynikiem 5,8% niebezpiecznych stron. Nie licząc Wietnamu, to właśnie nasz kraj awansował o najwyższą liczbę pozycji w zestawieniu McAfee.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Najbezpieczniej mogą się natomiast czuć osoby odwiedzające domeny japońskie. Po raz drugi z rzędu adresy kończące się znakami .jp uznano za najbardziej bezpieczne. Podobnie jest z domenami .travel, .edu oraz .cat.

Pełną wersję raportu McAfee znaleźć można na stronie internetowej firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200