Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox

Ani Disable

Pozwala na zablokowanie animacji z poziomu menu kontekstowego (kliknięcie prawym klawiszem myszy). Ta wtyczka nie pozwoli na wyświetlanie się animacji (najczęściej reklam) będących zmorą internautów.

Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox
Adblock

Zainstalowany zapewnia filtrowanie wyświetlania zawartości strony WWW. Rozszerzenie znacznie przyspiesza działanie przeglądarki, a dzięki opcjom użytkownik może samodzielnie decydować, które elementy mają się nie pojawiać. Istnieje możliwość importu listy.

Zobacz również:

  • Firefox 100 już dostępny

Bandwidth Tester

Zastanawiasz się, jaka jest prędkość Twojego łącza internetowego? Po zainstalowaniu Bandwidth Tester zdefiniowane pliki zostaną pobrane (również z innego serwera), aby dokładnie określić parametry połączenia.

Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox
FlashGot

Dodatek umożliwia pobieranie ze stron internetowych plików (jednego lub wielu) przy użyciu najpopularniejszych menedżerów pobierania plików.

Tab Killer

Wyłącza możliwość przeglądania stron WWW w panelach.

Wtyczki PWN

Dzięki nim użytkownik ma możliwość korzystania ze Słownika języka polskiego PWN, Słownika Ortograficznego PWN oraz Słownika wyrazów obcych PWN. Wystarczy kliknąć na wybrane linki, aby dodać wyszukiwarki PWN do okna "search"

Mouse Gestures

Oferuje obsługę gestów myszy, czyli zaawansowanego korzystania z opcji przeglądarki za pomocą zaprogramowanych ruchów i kliknięć myszą. Dzięki tej funkcji zamykanie, otwieranie, nawigacja, przewijanie stron jest bardzo intuicyjne.

Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox
ColorZilla

To nieodzowne narzędzie dla grafików i wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem stron WWW. Dzięki niemu można pobrać próbkę koloru z dowolnego miejsca w otwartym oknie przeglądarki internetowej. Tak pobrany kolor może być wykorzystany w zewnętrznych programach graficznych.

Tabbrowser Preferences

Uruchamia zaawansowaną kontrolę przeglądania stron WWW w zakładkach. Zmienia nieco interfejs Firefoxa.

EggOn

Najbardziej absurdalny dodatek do przeglądarki Firefox jaki udało nam się znaleźć - służy do gotowania jajek, w zależności od upodobań internauty - na twardo, średnio lub miękko. W momencie, gdy woda wrze należy wybrać "opcję jajkową". Przeglądarka sama powie, kiedy jest gotowe.

Google Preview

Świetne rozszerzenie Firefoksa - aplikacja wyświetla na stronie z wynikami wyszukiwania Google miniaturki znalezionych stron internetowych. Dzięki temu można łatwiej zorientować się w wynikach.

Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox
Google Bar

Znakomity dodatek do przeglądarki , który pozwala w prosty i szybki sposób korzystać z zasobów wyszukiwarki Google. Dodatkowo, dzięki paskowi można rozszerzyć znacznie podstawowe opcje wyszukiwania bez odwiedzania witryny wyszukiwarki, podświetlać wybrane słowa na stronach WWW, itp.

Bookmark All

Szybko dodaje wszystkie otwarte okna do zakładek przeglądarki. Pomaga przy organizowaniu zakładek, gdyż nie trzeba dodawać każdej ręcznie.

Najgorsza przeglądarka - Mozilla Firefox
Dictionary Search

Niezwykle użyteczne narzędzie dla osób, które korzystają z zagranicznych serwisów i stron internetowych. Jeżeli słowo lub fraza jest niezrozumiała wystarczy zaznaczyć wybrany fragment na stronie i wybrać z menu kontekstowego wcześniej wybrany słownik. Domyślnie zdefiniowany jest tylko jeden, jednak użytkownik może skonfigurować ich aż pięć. Pozwala to na uzupełnianie się różnych słowników lub tłumaczenie na kilka języków (niemiecki, francuski, angielski, itd.)

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego zestawienia, istnieje wtyczka na każdą okazję, choć tak naprawdę to od indywidualnych potrzeb internauty zależy, które z nich będą wykorzystywane w codziennej pracy. Dzięki wtyczkom można tak skonfigurować Firefoxa, aby nie miał sobie równych. Co ciekawe - po instalacji wszystkich rozszerzeń aplikacja nie wykazywała tendencji do wolniejszej pracy, niestabilności, czy innych przykrych niespodzianek.

Zapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami na temat rozszerzeń i dodatków do przeglądarki Firefox na forum i wyrażenia swojej opinii w komentarzach.


TOP 200