Najciekawsze dodatki do Firefoxa

PDF Download

Wtyczka ta przechwytuje odwołania przeglądarki do wszystkich plików z rozszerzeniem .pdf i daje nam wybór, czy plik taki ma zostać otwarty w oknie przeglądarki, za pomocą czytnika PDF, czy tylko zapisany. W wielu przypadkach, szczególnie, kiedy otwierany dokument ma dużą objętość, skorzystanie z zewnętrznego czytnika pozwala uniknąć spowolenienia systemu lub nawet zawieszenia się przeglądarki

Opisana wersja: 0.8.1

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/636

Nuke Anything Enhanced

Dodatek Nuke Anything Enhanced znacznie ułatwi życie osobom, które częściej niż inni drukują zawartość stron internetowych. Drukowanie zawartości stron, nawet samego tekstu, nie mówiąc o grafice, bywa bardzo uciążliwe - szczególnie w czasach, kiedy na każdej niemal witrynie znajduje się animacja flash lub reklama pop-up. Wtyczka pozwala na wstępne "oczyszczenie" strony. Wystarczy wskazać kursorem zbędne elementy i wybrać funkcję "Usuń ten obiekt". Niestety korzystanie z dodatku również bywa uciążliwe, głównie ze względu na fakt, że jeśli poszczególne obiekty strony nakładają się na siebie - łatwo usunąć element, na którym nam zależy. Na szczęście jest funkcja "undo". Można też przeładować stronę - wtedy wszystko wraca do stanu oryginalnego.

Opisana wersja: 0.54

http://addons.mozilla.org/firefox/951

Ciekawostki

Forecastfox

Forecastfox to serwis informujący nas o aktualnej prognozie pogody bezpośrednio z paska stanu przeglądarki. Wtyczka pozwala na tworzenie profili uzależniających ilość wyświetlanych informacji od prognozowanej pogody (np. minimalne dane dotyczące upałów, szczegółowe dla huraganów). Maksymalna długość prognozy długoterminowej to 8 dni. Wtyczka pozwala również na wyświetlanie informacji dla kilku miejscowości jednocześnie.

Niestety Forecastfox korzysta wyłącznie z prognoz dostarczanych przez serwis AccuWeather.com. W polskich warunkach dziwnie często połącznie z nim jest utrudnione, a co za tym idzie zdarza się, że prognoza bywa nieaktualna lub nie ma jej w ogóle. Poza tym, Forecastfox zajmuje ok. 30 MB RAM - prawie dwa razy tyle co sama przeglądarka.

Opisana wersja: 0.9.3.1

http://addons.mozilla.org/firefox/398

Answers

Nie rozumiemy znaczenia słowa albo zwrotu, które znalazły się w treści strony? Wystarczy przytrzymać klawisz Alt, kliknąć na interesujące nas słowo i w okienku wyskakującym otrzymamy jego definicję bezpośrednio z serwisu Answers.com

Opisana wersja: 2.2.22

http://addons.mozilla.org/firefox/735

Narzędzia dla twórców stron

FireFTP

FireFTP to w pełni funkcjonalny klient FTP integrujący się z Firefoxem. Po jego uruchomieniu naszym oczom ukazuje się klasyczny, podzielony na dwie części ekran spotykany w większości klientów FTP - po lewej pliki lokalne, po prawej zdalne. Oczywiście program pozwala na dowolne konfigurowanie układu, jak i wielu innych ustawień. Jedną z ciekawszych funkcji jest opcja "View on the Web", która otwiera plik, znajdujący się na zdalnym komputerze, w nowej zakładce. Umożliwia to uzyskanie zewnętrznego odnośnika URL do pliku, bez konieczności ręcznego przepisywania całej ścieżki dostępu. Jedną z największych wad FireFTP jest brak obsługi jakichkolwiek bardziej zaawansowanych odmian protokołu FTP, w szczególności Secure FTP. Uwaga: uruchomienie FireFTP pod Fifrefoxem w wersji 2.0.0.1 powoduje wystąpienie błędu, którego efektem jest znacznie obciążenie procesora.

Opisana wersja: 0.94.6

http://addons.mozilla.org/firefox/684


TOP 200