Najciekawsze dodatki do Firefoxa

Session Manager

Session Manager to dodatek ułatwiający kontrolowanie wielu zakładek, otwieranych podczas pracy z przeglądarką. Przyda się w szczególności osobom, które każdego dnia nawykowo odwiedzają te same strony. Po zainstalowaniu wtyczki, wystarczy otworzyć ulubione witryny w różnych oknach lub zakładkach i skorzystać z rozszerzenia, aby zapisać zestaw otwartych stron. Potem wystarczy tylko przywrócić zapisany stan przeglądarki. Dodatkowo wtyczka pozwala przywrócić przypadkowo zamkniętą zakładkę. Firefox 2.0 ma wbudowanych wiele z funkcji tego dodatku.

Opisana wersja: 0.5.3.1

http://addons.mozilla.org/firefox/2324

Flashgot

Ta wtyczka umożliwia zastąpienie wbudowanego systemu pobierania plików Firefoxa, za pomocą zewnętrznych programów z grupy menedżerów pobierania. Najciekawsze funkcje Flashgota są dostępne z menu kontekstowego. Dodatek pozwala na otwarcie jednego lub kilku odnośników do plików jednocześnie albo ściągnięcie plików z wszystkich odnośników na stronie, bądź nawet na wszystkich stronach otwartych w różnych oknach i zakładkach. Rozszerzenie umożliwia też tworzenie galerii z plików graficznych z różnych stron.

Opisana wersja: 0.5.99

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/220

All-in-One Gestures

Dodatek ten wprowadza możliwość sterowania przeglądarką za pomocą gestów myszy. Dzieki niemu otwieranie okien i zakładek, ich zamykanie oraz nawigacja i korzystanie z innych funkcji Firefoxa staje się niemal intuciyjne i często pozwala to uniknąć zbędnego klikania. Dostępnych jest ponad 90 poleceń, a każde z nich może być uruchamiane za pomocą innej, ustalanej przez użytkownika, kombinacji przycisków i ruchów myszą. Wtyczka umożliwia też przewijanie okna przeglądarki, aby to zrobić wystarczy wcisnąć środkowy przycisk myszy i poruszyć nią w górę lub w dół.

Opisana wersja: 0.18.0

http://addons.mozilla.org/firefox/12

IE Tab

Wiadomo, że w Internecie ciągle zdarzają się strony, które wymagają Internet Explorera. IE Tab pomaga uporać się z takimi problemami. Po instalacji umieszcza swoją ikonkę w pasku stanu Firefoxa. Kliknięcie na nią powoduje przejście na emulację IE. W praktyce wygląda to prawie tak, jakby pod Firefoxem otworzyć Internet Explorera. Dodatkowo wtyczka pozwala m.in. na określenie, które strony mają być automatycznie otwierane z wykorzystaniem emulatora IE. Z oczywistych powodów IE Tab jest dostępny tylko w wersji dla Windows.

Opisana wersja: 1.3.1.20070126

http://addons.mozilla.org/firefox/1419

Download Statusbar

Wiele osób narzeka na okno pobierania plików w Firefoxie. Dodatek Download Statusbar zastępuje standardowe okno z informacjami o ściąganych plikach i te same informacje prezentuje w pasku stanu przeglądarki. Po wskazaniu nazwy pliku kursorem pojawiają się dodatkowe dane (adres źródła, katalog docelowy, średni transfer, itp.). Dodatko można skanować pobierane pliki za pomocą programu antywirusowego.

Opisana wersja: 0.9.4.5.1

http://addons.mozilla.org/firefox/26

Download Sort

Dla osób, które często korzystają z funkcji "Zapisz element docelowy jako..." albo "Zapisz obrazek jako..." przeznaczona jest wtyczka Download Sort. Pozwala na określenie filtrów umożliwiających sortowanie pobieranych plików, w zależności od ich typów, rozszerzeń lub określonych słów kluczowych. Ściągane pliki mogą być automatycznie umieszczane w dowolnych katalogach. Przykładowo, aby zapisać znaleziony w sieci obraz w podkatalogu folderu "Zdjęcia" wystarczy odpowiednio zdefiniować filtr, kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać "Zapisz obrazek jako..." i gotowe.

Opisana wersja: 2.5.7

http://addons.mozilla.org/firefox/25


TOP 200