Najciekawsze dodatki do Firefoxa

Cooliris Previews

Interesujący dodatek, pozwalający na zobaczenie treści strony, przed jej otwarciem. Po jego instalacji i naprowadzeniu kursora nad dowolny odnośnik pojawi się niebieska ikonka. Aby zobaczyć zawartość strony, kryjącej się pod hiperłączem wystarczy wskazać kursorem tę ikonkę. Aby zamknąć podgląd wystarczy poruszyć myszką. Dodatkowo, w przypadku niektórych stron - jak np. YouTube - zostanie wyświetlona tylko najważniejsza zawartość (dla YouTube filmik). Dodatkowo Cooliris współpracuje z różnymi wyszukiwarkami. Wystarczy zaznaczyć pożądany tekst i z menu kontekstowego wybrać, która wyszukiwarka ma zostać użyta. Do wyboru są m.in.: Google, Google Images i Wikipedia

Opisana wersja: 2.1

http://addons.mozilla.org/firefox/2207

Udogodnienia

NO Script

Dodatek NO Script umożliwia całkowite wyłączenie wszystkich, bądź tylko niektórych skryptów na odwiedzanych stronach, dlatego znakomicie sprawdza się jako narzędzie blokujące coraz popularniejsze szkodliwe skrypty. Wtyczka pozwala na zbudowanie zaawansowanych filtrów, zezwalających na działanie skryptów pochodzących tylko z określonych domen.

Opisana wersja: 1.1.4.8.070523

http://noscript.net/

Google Browser Sync i Foxmarks Bookmark Synchronizer

Jeśli korzystamy z Firefoxa na kilku komputerach, na każdym z nich znajdują się zwykle inne zakładki osobiste i zapisanie hasła. A ponieważ zwykle nie mamy dostępu do wszystkich maszyn jednocześnie, często okazuje się, że akurat na jednej z nich znajduje się odnośnik lub hasło, które wyleciało nam z głowy. Głównym zadaniem Google Browser Sync jest wykorzystanie istejącego konta Google, do wymiany zakładek, haseł, historii odwiedzonych stron, a nawet plikow cookie, pomiędzy przeglądarkami zainstalowanymi na różnych komputerach. Narzędzie posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci kodu PIN.

Opisana wersja: 1.3.20061031.0

http://www.google.com/tools/firefox/browsersync

Foxmarks Bookmark Synchronizer jest usługą dostępną w ramach serwisu Foxmarks.com. Po założeniu konta w serwisie, wtyczka umożliwia synchronizację zakładek osobistych. Cały proces zajmuje mniej czasu niż w przypadku Google Browser Sync. Dodatkowo Foxmarks umożliwia dostęp do zapisanych zakładek ze strony my.foxmarks.com.

Opisana wersja: 0.84

http://addons.mozilla.org/firefox/2410

Firefox Extension Backup Extension (FEBE)

FEBE to jak sama nazwa wskazuje wtyczka pozwalająca na tworzenie lokalnych kopii zapasowych profili użytkownika oraz zainstalowanych wtyczek i ustawień poszczególnych rozszerzeń. Zapisywane dane mogą być potem przywrócone zarówno na świeżo zainstalowanej przeglądarce, jak i nadpisane na istniejące informacje. W ramach poszczególnych profili zapisywane są m.in. motywy, plików cookie, zapisanych haseł, historii, certyfikatów bezpieczeństwa, a nawet danych formularzy.

Opisana wersja: 4.0.5

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2109


TOP 200