Najbezpieczniejsze biuro

Check Point Software, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa, otwiera biuro w Polsce.

Check Point Software, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa, otwiera biuro w Polsce.

Dublin

Tegoroczna europejska edycja konferencji technicznej Check Point Experience firmy Check Point Software była miejscem oficjalnej premiery dwóch nowych rozwiązań: technologii SmartDefense oraz dwóch wersji platformy zarządzania SmartCenter. Nowością, która będzie stopniowo implementowana we wszystkich produktach firmy, jest funkcja SecureUpdate, umożliwiająca, wzorem producentów pakietów antywirusowych, zautomatyzowaną dystrybucję uaktualnień produktów i reguł bezpieczeństwa.

Jan Wieland, odpowiadający w Check Point Software za sprzedaż w Europie Wschodniej, zapowiedział również podczas konferencji, że firma zainauguruje we wrześniu br. działalność swojego biura w Polsce. W czerwcu br. oficjalnie zostanie otwarte przedstawicielstwo w Pradze, pełniące funkcję regionalnej centrali.

Na kształt IDS

Najważniejszą nowością w ofercie Check Point jest rozwiązanie SmartDefense - pierwsze z zapowiadanej przez firmę serii produktów aktywnej ochrony sieci (Active Defense Solutions). Chociaż Check Point twierdzi, że SmartDefense jest tylko uzupełnieniem zaawansowanych systemów detekcji włamań, to w rzeczywistości w pewnych implementacjach nowy produkt z powodzeniem może zastąpić systemy IDS innych producentów. Aplikacja zapewnia scentralizowaną ochronę przed różnego rodzaju atakami: DoS, IP (spoofing, fragmentacja itd.), atakami na aplikacje (DNS, WWW, e-mail, konie trojańskie itd.), a także przed skanowaniem portów i usług. Zestawy reguł dotyczące ochrony mogą być tworzone samodzielnie przez administratora, ale rozwiązanie standardowo jest wyposażone w bogaty zestaw reguł.

W razie wykrycia ataku system może automatycznie poinformować o tym zaporę FireWall-1 i zmodyfikować jej reguły traktowania ruchu, tak by pracowały w trybie ochrony przed atakami. SmartDefense zapisuje w dzienniku wszystkie zdarzenia naruszające politykę bezpieczeństwa sieci.

SmartDefense ma być dostępny komercyjnie w trzecim kwartale br. Zostanie zaimplementowany bezpłatnie we wszystkich produktach typu gateway firmy Check Point, np. FireWall-1.

Z jednego fotela

Kolejną nowością jest oprogramowanie SmartCenter - konsola umożliwiająca scentralizowane zarządzanie polityką bezpieczeństwa, oprogramowaniem FireWall-1 i VPN-1, integracją z katalogami LDAP, a także scentralizowane logowanie zdarzeń ze wszystkich aplikacji Check Point. SmartCenter jest kolejnym narzędziem wkomponowanym w promowaną przez firmę architekturę zarządzania SMART (Security Management Architecture). To jednak pierwsze narzędzie tak kompleksowo integrujące inne moduły SMART.

Pakiet jest dostępny w dwóch wersjach: SmartCenter i SmartCenter PRO. Jego podstawowa wersja umożliwia zarządzanie polisami bezpieczeństwa i nadzorowanie ich wykonywania przez serwery firewall i VPN, zarządzanie połączeniami VPN oraz jakoś-cią realizowanych połączeń. Wersja PRO jest dodatkowo wzbogacona w moduły: Visual Policy Editor, Secure Update oraz Account Management Module (AMM). Pierwszy z nich pozwala konfigurować reguły bezpieczeństwa bezpośrednio na mapie będącej graficzną wizualizacją struktury sieci i łatwo konfigurować nowe połączenia. SecureUpdate automatycznie dystrybuuje aktualizacje oprogramowania. Moduł AMM zapewnia integrację z katalogami LDAP, w tym usługami Active Directory, co umożliwia łatwe definiowanie praw dostępu dla użytkowników.

Obie wersje aplikacji są już dostępne.


TOP 200