Nagrywarki DVD stanieją o 50%?

Zdaniem analityków, do końca bieżącego roku nagrywarki DVD powinny stanieć nawet o 50% - za sprawą tajwańskich producentów napędów optycznych, którzy planują znaczące zwiększenie produkcji tych urządzeń. Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego przez Market Intelligence Center.

Z opracowania wynika m.in., że tajwańskie firmy - w tym m.in. BenQ i LiteOn - w ciągu pierwszej połowy 2004 r. wyprodukowały ok. miliona nagrywarek DVD o wartości 220 mln USD. Dla porównania - w analogicznym okresie ubiegłego roku na Tajwanie wyprodukowano ok. 50 tys. nagrywarek o wartości 14 mln USD.

W drugiej połowie ubiegłego roku produkcja wzrosła już do 700 tys. nagrywarek - jeśli więc w tym roku nastąpi podobny wzrost liczby produkowanych na Tajwanie napędów DVD+RW, DVD-RW i DVD-RAM, to, zdaniem analityków, możemy oczekiwać gwałtownego spadku cen tych urządzeń - nawet o 50%.

Zobacz również:

Z raportu wynika, że znaczący wpływ na obniżenie cen nagrywarek będą również miały spadające koszty produkcji kluczowych komponentów tych urządzeń - m.in. chipów dekodujących MPEG-2.


TOP 200