Nagrywarka HDD z odtwarzaniem DivX

Już pod koniec lipca do sprzedaży na rynku polskim trafi długo oczekiwany model cyfrowej nagrywarki KISS DP-558, która wyposażona jest w dysk twardy o pojemności 80 GB, wbudowany tuner telewizyjny oraz kartę Ethernet. Dodatkowo, odtwarzacz DVD, akceptuje także płyty z materiałem zapisanym w formatach DivX (3.11, 4, oraz 5), XviD, MP3, JPEG oraz Ogg Vorbis.

Nagrywarka HDD z odtwarzaniem DivX

Kiss DP-558

Odtwarzacz umożliwia przeglądanie zdjęć cyfrowych o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz odtwarzanie filmów zakodowanych w formacie Nero Digital. Wspiera również odtwarzanie kodeków DivX w formatach High Definition (DivX HD). Dzięki temu jakość odtwarzania filmów zapisanych w formacie DivX będzie znacznie lepsza.

Model KiSS DP-558 posiada wbudowany tuner telewizyjny oraz przetwornik sygnału, pozwalający na nagrywanie filmów i programów telewizyjnych na twardym dysku. Dysk o pojemności 80 GB pomieści do 34 godzin materiału telewizyjnego w standardzie MPEG-2 lub 117 godzin filmów w standardzie MPEG-4.

Zobacz również:

  • Sony przywraca do życia kultową markę Walkman

Odtwarzacz wyposażony jest w system EPG (Electronic Program Guide), który umożliwia znacznie prostsze przeglądanie programu telewizyjnego. Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu, system aktualizuje program i wyświetla go na ekranie telewizora. Natomiast dzięki funkcji TimeShift użytkownik może w dowolnym momencie rozpocząć nagrywanie filmu czy programu telewizyjnego na twardy dysk, a następnie nie przerywając zapisu jednocześnie oglądać wcześniej nagrany materiał.

Urządzenie po podłączeniu magnetowidu umożliwia także przegranie materiału z kaset VHS na twardy dysk i zapisanie go w formacie MPEG-2. Dzięki temu stare kolekcje nagrań po przesłaniu do komputera można zapisać na płytach CD lub DVD.

KiSS DP-558 może pełnić funkcję radia internetowego. Użytkownik ma możliwość prostego przeglądania stacji, słuchania oraz tworzenia własnej listy wybranych radiostacji. Dzięki podłączeniu do komputera, wykorzystując oprogramowanie KISS PC-Link zyskuje dostęp do plików multimedialnych umieszczonych na komputerze.

Dane techniczne:

-obsługiwane formaty: DVD, MPEG-4, DivX, XviD, CD, MP3, Ogg Vorbis, CD-RW, DVD+ -RW, JPEG

-twardy dysk 80GB, funkcja nagrywania na twardym dysku

-TV Tuner

-proporcje obrazu 4:3 Pan and Scan, 4:3 Letter Box oraz panoramiczny 16:9

-funkcja Time Shift

-funkcja radia internetowego

-wyjścia: S-Video, kompozyt, Scart (przejściówka na komponent)

-wyjście głośnikowe Dolby Digital, MPEG 5.1

-wyjście S/PDIF

-Ethernet 10/100 Mbps

-dołączone oprogramowanie PC-Link

Odtwarzacz KiSS DP-558 dostępny będzie w ofercie Veracomp pod koniec lipca. Jego cena to ok 2990 zł. Urządzenie zostanie objęte 2-letnią gwarancją "door to door".

Dystrybutor:

http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200