Nagrywarek ci u nas dostatek

Alstor poinformował o wzbogaceniu oferty nagrywarek CD o kilka bardzo ciekawych produktów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Alstor poinformował o wzbogaceniu oferty nagrywarek CD o kilka bardzo ciekawych produktów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Pierwszym z nowych modeli jest Plextor PX-W S88TU - przenośna, ultralekka nagrywarka ze złączem USB 2.0 (zapis CD-R 8x, zapis CD-RW 8x, odczyt CD 24x). Urządzenie to posiada technologię Burn-Proof, chroniącą przed błędami podczas zapisu. Produkt nagrywa na nośnikach o pojemności 650MB i 700 MB. W komplecie znajduje się m.in. oprogramowanie do nagrywania płyt Nero 5,5+InCD oraz PlexTools.

Kolejny napęd to Yamaha CRW-70. Po podłączeniu do komputera pełni on rolę nagrywarki (zapis CD-R 12x, CD-RW 8x, odczyt 24x). Napęd można też wykorzystać jako przenośny odtwarzacz płyt CD i to takich zawierających skompresowane pliki MP3. Bezpieczeństwo zapisu zapewnia wbudowana technologia SafeBurn oraz system Kontroli Optymalnej Prędkości Zapisu, odpowiedzialny za ustalanie właściwych parametrów nagrywania. Nagrywarkę wyposażono w interfejs USB 2,0.

Najnowszą wypalarką Yamahy jest jednak CRW-3200. producent twierdzi, że dzięki zastosowaniu technologii Audio Master napęd bardzo dobrze radzi sobie z zapisem wysokiej jakości płyt audio. W trybie Audio Master podczas zapisu wydłużeniu ulegają "dołki" (z ang. pits) i "pola" (lands), co ma znacząco wpływać na redukcję współczynnika "jitter", czyli niedokładności podczas odczytu. Drugą innowacją jest obsługa formatu Mt. Rainier umożliwiającego zapis płyt bez konieczności instalowania osobnego oprogramowania. Nagrywanie odbywa się bezpośrednio za pomocą systemu operacyjnego Windows w trybie "przeciągnij i upuść". Nowe nagrywarki zapisują płyty CD-R z prędkością 24x, CD-RW z prędkością 10x a odczyt płyt CD przebiega z prędkością 40x.

Wszystkie trzy napędy objęte są dwuletnią gwarancją.

Więcej informacji:

ALSTOR

tel: 0-22 675 55 15

fax: 0-22 675 43 10

03-301 Warszawa

ul. Jagiellońska 74

http://www.alstor.com.pl

mailto:[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200