Nagrodzona akademia Cisco z Rzeszowa

Lokalna Akademia Informatyczna Cisco przy Wydziale Administracyjno-Informatycznym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie zdobyła tytuł $Najlepszej Akademii Lokalnej Cisco$ w regionie EMEA.

Lokalna Akademia Informatyczna Cisco przy Wydziale Administracyjno-Informatycznym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie zdobyła tytuł Najlepszej Akademii Lokalnej Cisco w regionie EMEA.

Rzeszowska akademia, realizująca Program Akademii Sieci Komputerowych Cisco CNAP (Cisco Networking Academy Program), została wybrana spośród 1850 podobnych placówek działających w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 1 października podczas dorocznej konferencji edukacyjnej Cisco Learning Community 2001.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Ta linuksowa dystrybucja została uznana za „cyfrowe dobro publiczne”

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła działalność jako Akademia Regionalna Cisco 14 lipca 2000 r. na mocy umowy zawartej z firmą Cisco Systems. Przy Wydziale Informatyki została także powołana Akademia Lokalna. WSIiZ wdrożyła Program Akademii Sieci Komputerowych Cisco, uruchamiając specjalistyczne laboratorium, szkoląc dwunastu instruktorów i rozpoczynając nabór na szkolenia. Akademia w Rzeszowie wprowadziła program szkoleniowy Cisco do programu kształcenia studentów na kierunku Informatyka i Ekonometria, specjalność systemy i sieci komputerowe.

W rzeszowskiej akademii szkoli się 600 osób, w tym 100 spoza uczelni. Akademia ma także status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego firmy Prometric, dzięki czemu może również organizować egzaminy dla studentów.

Program edukacyjny Akademii Sieci Komputerowych Cisco dotyczy technologii sieciowych. Program CNAP realizowany jest na świecie od 1997 r., a w Polsce od 2000 r. we współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami średnimi oraz szkołami wyższymi. Program oferuje uczniom i studentom możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Absolwenci kursów są przygotowywani do uzyskania uznawanego na całym świecie certyfikatu zawodowego CCNA (Cisco Certified Networking Associate). W kwietniu 2001 Cisco Systems, [email protected] oraz Związek Powiatów Polskich podpisały porozumienie dotyczące utworzenia w Polsce 300 lokalnych akademii informatycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200