Nagrody rozdane

Aplikacja Account Checker firmy T-Systems uzyskała pierwszą nagrodę podczas polskiego finału konkursu na aplikacje XML dla telefonów IP.

Nagrodzony projekt weźmie udział w zmaganiach ogólnoeuropejskich, które odbędą się w Wielkiej Brytanii na początku przyszłego roku. W konkursie udział wzięło ponad 20 aplikacji i pomysłów na aplikacje. Do finału zakwalifikowało się pięć projektów. Przyznano trzy nagrody. Pierwszą za program Account Checker, który pozwala na szybki dostęp do przechowywanych w bazie SAP R/3 informacji o klientach, ich płatnościach i historii współpracy. Zwycięski zespół oprócz udziału w finale europejskim, otrzymał dwa wybrane szkolenia z technologii Cisco Systems, ufundowane przez Techmex. Drugą nagrodę zdobyła firma 2Si za program 2SiMon, który przechowuje i prezentuje dane z różnych źródeł, takich, jak urządzenia SNMP, bazy danych SQL, pliki danych itp. Trzecie miejsce zdobyły ex-equo dwie firmy: Intellinet za projekt PowerSite IPPhone Module i firma Wind Telecom za aplikację Contactis.

Jury przy wyborze najlepszych projektów brało pod uwagę innowacyjność pomysłu, możliwości powszechnego zastosowania programu i wygodę użytkowania.