Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem

Po 27 latach Microsoft oficjalnie żegna się z Internetu Explorer. Z tej okazji w Korei Południowej powstał specjalny nagrobek, który szybko stał się viralem.

Microsoft w końcu zdecydował się na całkowite porzucenie wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer dla większości systemów operacyjnych Windows. Przeglądarka nie będzie już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń oraz aktualizacji rozwojowych. Microsoft będzie powoli przekierowywał wszystkie wersje Internet Explorer do nowszej przeglądarki Microsoft Edge bazującej na silniku Chromium. Producent zapowiada, że proces potrwa kilka miesięcy.

Microsoft całkowicie porzuca Internet Explorer na rzecz Microsoft Edge
Źródło: microsoft.com

Microsoft całkowicie porzuca Internet Explorer na rzecz Microsoft Edge

Źródło: microsoft.com

Po zakończeniu migracji z Internet Explorer do Microsoft Edge, przeglądarka sieciowa zostanie całkowicie wyłączona za pośrednictwem usługi Microsoft Update. Stanie się to po ponad 27 latach od debiutu pierwszej wersji przeglądarki sieciowej Internet Explorer.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Microsoft Edge z wbudowanym VPN z 5 GB bezpłatnego transferu

Pewien użytkownik z Korei Południowej specjalnie z okazji pożegnania Microsoft Internet Explorer stworzyli nagrobek żegnający jedną z najstarszych przeglądarek sieciowych. Zdjęcia "pomnika" trafiły do sieci dzięki uprzejmości Reutersa i momentalnie stały się viralem.

Nagrobek został zaprojektowany i zamówiony przez południowokoreańskiego programistę - Junga Ki-younga. Wydał on na ten projekt około 330 dolarów. Na nagrobku znajdują się najważniejsze daty - wprowadzenia na rynej przeglądarki Internet Explorer 1.0 oraz o decyzji dotyczącej jej całkowitego wycofania z obrotu.

Jung Ki-young dodał również cytat od siebie "był on dobrym narzędziem do pobierania innych przeglądarek". Pozwala on sądzić, że programista nie pałał zbytnią sympatią do Internet Explorera.

Nagrobek Microsoft Internet Explorer
Źródło: reuters.com

Nagrobek Microsoft Internet Explorer

Źródło: reuters.com

Nagrobek został umieszczony w kawiarni prowadzonej przez brata Junga w Gyeongju, w Korei Południowej, i szybko stał się viralem zarówno w sieci, jak i poza nią.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200