'Naga żona' kasuje pliki

W sieci grasuje nowy wirus Naked Wife, usuwający pliki niezbędne do funkcjonowania systemu operacyjnego Windows.

Firma Trend Micro, specjalizująca się w systemach antywirusowych, poinformowała o wykryciu wirusa Naked Wife ("naga żona"). Rozprzestrzenia się on w klasyczny sposób jako "atrakcyjny" załącznik do poczty elektronicznej. Użytkownicy otrzymują list zatytułowany "FW: Naked Wife" z treścią zachęcającą do otwarcia załączonego pliku "NakedWife.EXE". Osoby, które uruchomią ten program, stracą pliki niezbędne do funkcjonowania systemu operacyjnego Windows. Z katalogów systemowych na dysku użytkownika znikną bowiem wszystkie pliki z rozszerzeniem .dll, .ini, .exe, .bmp i .com. Przed unieruchomieniem systemu Naked Wife samoczynnie roześle się do wszystkich osób z książki adresowej programu Microsoft Outlook.

"Stopień zagrożenia obecnie określamy jako średni. Jeśli Naked Wife rozprzestrzeni się w inne regiony świata, poziom zagrożenia dla użytkowników znacznie wzrośnie. Na razie doniesienia o jego wykryciu pochodzą jedynie z USA" - mówią przedstawiciele Trend Micro.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200