Nadzorowanie za pomocą wideokamer

Vanguard Managed Solutions przedstawiła system sterowania VanguardMS Digital Video Surveillance, pozwalający na cyfrowy nadzór otoczenia jednocześnie za pomocą czterech wideokamer.

Rozwiązanie, obejmujące czteroportowy model RemoteVU Guardian wraz oprogramowaniem w wersji 2.30, stanowi uproszczoną wersję dostarczanego dotąd przez firmę podobnego urządzenia do nadzorowania otoczenia ośmioma wideokamerami. Produkt jest przeznaczony dla niewielkich firm, w których mniejszym kosztem można zainstalować system nadzorowania składający się jedynie z 4 kamer cyfrowych o takich samych funkcjach.

4-portowy produkt RemoteVU Guardian jest wykonany z tych samych modułów sprzętowych co wersja ośmioportowa, dzięki czemu w razie rozbudowy systemu wystarczy przeprowadzić jedynie proste uaktualnienie oprogramowania. Dostarczone oprogramowanie daje zapis bieżącej konfiguracji i automatyczne ich odtworzenie w przypadku awarii sprzętu lub zasilania, co skraca całkowity czas ewentualnego przestoju systemu.

Zobacz również:

W wersji czteroportowej zainstalowano oprogramowanie RemoteVU Guardian w wersji 2.30, która udostępnia większą liczbę funkcji i podnosi ogólną wydajność systemu. Wśród nowych funkcji znalazły się dwie istotne: oznaczenie czasu i daty na obrazie wideo – zgodne z wymaganiami rządowymi dotyczącymi wykorzystania cyfrowych sekwencji wideo w sądach oraz ulepszony interfejs użytkownika – zwiększający wygodę korzystania z nadzoru (jednoczesny podgląd z wielu kamer). Powiększenie obrazu z jednej kamery powoduje automatyczne zmniejszenie i ułożenie po bokach widoków z pozostałych kamer.

Charakterystyczną funkcją urządzenia jest histogram ruchu, który pozwala na przeszukiwanie wielogodzinnych zapisów wideo w ciągu kilku minut. Dzięki niemu ochrona może szybko zidentyfikować na wykresie graficznym, w którym miejscu nagrania wideo wystąpił ruch w polu widzenia kamery. Zainstalowane alarmy pozwalają dodatkowo na określenie specyficznych pór dnia i nocy, w których należy nagrywać obraz, a bufor obrazowy zapewnia natychmiastowe przejrzenie ostatnich 60 sekund nagrania – bez konieczności pobierania całego pliku wideo.

Rozwiązanie zdaje egzamin w monitorowaniu lokalizacji, jakie spotyka się na uniwersytetach, w instytucjach ochrony porządku publicznego oraz przedsiębiorstwach świadczących usługi komunalne. Monitorowaniem można też objąć odległe lokalizacje, takie jak: parkingi czy miejsca znajdujące się poza terenem ośrodka, nadzór których wcześniej wymagał fizycznej obecności pracownika ochrony.

Nowa wersja jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników poprzednich wersji oprogramowania, przy czym równocześnie z wprowadzeniem na rynek wersji 4-portowej firma obniżyła o blisko 20% cenę modelu 8-portowego, a także wprowadziła opcję z dyskiem o pojemności 160 GB.


TOP 200