Nadszedł czas PalmOne

Połączenie firm Palm oraz Handspring zostało sfinalizowane. Nowa spółka będzie nosić nazwę PalmOne. Równocześnie akcjonariusze zadecydowali o wydzieleniu i utworzeniu osobnej firmy PalmSource.

O swoich planach Palm poinformował w czerwcu. Dzięki wydzieleniu spółki zajmującej się rozwojem systemu operacyjnego Palm OS, PalmOne będzie mógł się skoncentrować na produkcji komputerów handheld i telefonów smart. Dwa nowe przedsiębiorstwa będą notowane na nowojorskim Nasdaq od środy. Symbolem giełdowym PalmOne będzie "PLMO", PalmSource z kolei "PRSC".

Nadszedł czas PalmOne
W opublikowanym niedawno raporcie IDC pierwsze miejsce pośród producentów handheldów zajmuje Palm, jednak jego rynkowy udział zmalał do 35,6 proc. w porównaniu z 41,8 proc. w poprzednim kwartale. Producent sprzedał ponad 843 tys. sztuk urządzeń. Firma liczy na odrobienie strat dzięki premierze nowych modeli – Zire 21, Tungsten E oraz Tungsten T3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200